Helios Suns je še četrtič v tej sezoni premagal Rogaško. V uvodni tekmi končnice Lige Nova KBM je zmagal z 89:71, tako da si lahko v nedeljo (18.00) v Rogaški Slatini že zagotovi uvrstitev v polfinale.

Slatinčani, ki so v Domžalah večino tekme odigrali s sedmimi igralci, so vse tekme proti Heliosu izgubili z visoko razliko. Danes so bili pred zadnjimi desetimi minutami v igri za presenečenje, saj so zaostajali le štiri točke, a so domačini hitro naredili razliko in na koncu zadnjo četrtino dobili s 23:9.

Pri Helios Suns je v igro vstopilo vseh enajst igralcev, med strelce pa se jih je vpisalo deset. Blaž Mahkovic je v prvem polčasu dosegel 13 točk, na koncu 18. Po šestnajst točk sta jih dodala Austin Luke (8 podaj) in Tibor Mirtič (9 skokov).

Za Rogaško sta največ točk zbrala Jure Špan (15 točk, 5 podaj) in Ivan Miličević (14 točk, 5 skokov).

HELIOS SUNS : ROGAŠKA 89:71 (26:14, 17:27, 23:21, 23:9)Helios Suns: Luke 16 (1:1), Ferme 6, Zemljič 2, Mirtič 16 (4:5), Buljević 10 (1:2), Oman 7, Tunstall 8, Bačvič 4 (2:2), Mahkovic 18 (4:5), Sirc 2.
Rogaška: Jean-Baptiste 9, Durnik 10, Močnik 7 (2:2), Tabak 3, Špan 15 (2:2), Sivka 10, Kavkler 3, Miličević 14 (2:2).