Dvoboj 26. kola Lige Nova KBM med Helios Suns in Ilirijo, so z 92:97 dobili ljubljanski košarkarji. Domžalčani so ob polčasu vodili z enajstimi točkami prednosti, a so gostje z odlično igro v tretji četrtini prišli do preobrata. Izstopal je Alexander Shashkov (Ilirija), ki je postavil osebni rekord v tej sezoni, dosegel je 32 točk in zbral kar 16 skokov. V domači zasedbi je največ točk dosegel Austin Luke, in sicer 22, z dvajsetimi točkami sta mu sledila Niko Bačvič in Blaž Mahkovic.

HELIOS SUNS : ILIRIJA 92:97 (26:20, 23.18, 16:32, 27:27)
Helios Suns: Luke 22 (2:2), Mirtić 4 (2:4), Buljević 6, Bačvič 20 (5:5), Mahkovic 20 (11:13), Ferme 2 (2:2), Oman 13 (3:3), Tunstall 5 (3:4).
Ilirija: Arslanagić 15 (1:2), Orel 3 (0:2), Shashkov 32 (6:7), Kureš 20 (4:5), Daneu 6 (0:1), Gorbachov 8 (6:8), Mikuš 9 (1:2), Vončina 4 (2:2).

CELOTNA STATISTIKA

Ilirija je na krilih izjemnega Alexandra Shashkova v Domžalah presenetila Helios Suns, ki so se kljub porazu na vrhu lestvice točkovno izenačili s Krko. Toda tokrat niso našli pravega orožja za razpoložene Ljubljančane, ki so skočili na četrto mesto.

Prva četrtina je bila bolj ali manj izenačena, bolje so začeli Ljubljančani, končali pa Domžalčani, ki so takrat vodili za šest točk. V drugih desetih minutah pa so bili ves čas v ospredju gostitelji, ki so prav ob koncu prišli do dotlej največje prednosti enajstih točk s trojko Austina Luka.

Ilirija, pri kateri je bil razpoložen predvsem Shashkov, pa je kmalu po začetku tretje četrtine praktično izničila zaostanek, ko se je približala na dve točki (53:55), pozneje povedli tudi za pet točk, takšna razlika pa je bila tudi pred zadnjimi desetimi minutami.

Te je začela odločno in prišla do svoje največje prednosti (76:65), vendar so se Domžalčani pred zadnjo minuto približali na ulovljivo prednost, zaostajali so tri točke. Taka razlika je bila še 36 sekund pred koncem, gosti so tudi s prostimi meti ohranjali razliko in slavili.

Prvi mož tekme in zmagovalcev je bil Shahskov, ki je ob 32 točkah zbral še 16 skokov in končal z indeksom 42, kar je rekord sezone. Izkazal se je tudi Luka Kureš z 20 točkami. Pri domačih so trije košarkarji dosegli vsaj 20 točk, in sicer Luke 22 ter Blaž Mahkovic in Niko Bačvič po 20.