Košarkarji Helios Suns so v tej sezoni oziroma na 27 tekmah v treh tekmovanjih izgubili le proti dvema ekipama; na začetku sezone s Cedevito Olimpijo v slovenskem superpokalu ter v Ligi Nova KBM dvakrat proti Krki.

Rogaška ni bila kos zasedbi Dejana Jakare. Doživela je tretji zaporedni poraz in devetega v sezoni.

Helios Suns je prikazal še eno ekipno predstavo, v kateri se je deset igralcev vpisalo med strelce, šest pa jih je imelo dvomestno število točk. Prav toliko različnih igralcev je tudi doseglo trojke, ob tem, da v postavi ni bilo kapetana Blaža Mahkovica in Nika Bačvića, ki je na zadnji tekmi lige ABA2 utrpel poškodbo rame.

Lovro Buljević je za domače dosegel 17 točk (trojke 3:5, indeks 25), pri Rogaški, ki je zadela le dve trojki in imela 19 izgubljenih žog, pa je Jure Špan zbral 14 točk, Urban Durnik pa 12.

V naslednjem kolu bo Helios Suns gostoval pri Iliriji (3. februar), Rogaško pa 6. februarja doma čaka lokalni derbi s Termami Olimia.

Priložnost je znova dobro izkoristil mladi Lenart Sirc. Sledil mu je Jan Zemljič, na parketu pa smo videli tudi Jana Babiča in prve članske točke Filipa Filipovskega.

Dejan Jakara, trener Helios Suns: “Čestitam fantom za zmago. Že pred tekmo sem dejal, da lahko zmagamo tudi brez Mahkovica in Bačviča, saj sta se po štirinajstih dneh vrnila Tunstall in Luke. Fantje so se borili od prve do zadnje minute, na začetku nam ni steklo, saj je bila peterka povsem premešana. Na koncu pa mislim, da zaslužena zmaga.”

Peter Markovinovič, trener Rogaške: “Čestitam, zaslužena zmaga Heliosa. Žal smo se upirali samo v prvem polčasu, v drugem pa smo popustili.”

HELIOS SUNS : ROGAŠKA 87:57 (16:14, 17:12, 25:18, 29:13)

Helios Suns: Luke 5 (1:1), Ferme 10 (2:4), Zemljič 10, Mirtič 11 (6:7), Buljević 17 (3:4), Oman 11, Tunstall 7, Filipovki 2, Sirc 14.

Rogaška: Jean-Baptiste 6 (1:2), Durnik 12, Močnik 1 (1:2), Tabak 9 (1:2), Špan 14 (4:4), Sivka 2, Kavkler 2 (2:2), Kraljević 5 (1:2), Miličević 6 (1:2).