Za Helios Suns je bila to šestnajsta tekma v sezoni 2022/23 in štirinajsta zmaga. V Ligi Nova KBM so izgubili le s Krko, še en poraz pa so doživeli na začetku sezone v dvoboju s Cedevito Olimpijo za slovenski superpokal.

Domžalčani – zadnji poraz so doživeli konec oktobra – bodo tri naslednje tekme v Ligi Nova KBM igrali v gosteh (Terme Olimia Podčetrtek, LTH Castings, Krka).

Hopsi so doživeli tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, z izkupičkom 4-6 pa so še vedno varno oddaljeni od dna razpredelnice. V naslednjem kolu 17. decembra bodo gostovali pri Zlatorogu.

Ferme je po bolezni na parketu prebil le 7 minut, dobro pa je svojo priložnost znova izkoristil mladi Jan Zemljič.

Varovanci trenerja Dejana Jakare so do novih dveh točk prišli v zadnjih petnajstih minutah tekme. Z delnim izidom 13:0 so povedli s 74:61 in razliko mirno zadržali do konca. Domžalčani so tako sedmič na šestnajstih tekmah dosegli vsaj 100 točk.

Austin Luke je dosegel 24 točk (14 v prvi četrtini, trojke 6:7) in zbral še osem podaj ter štiri skoke (indeks 33). Urban Oman je imel 16 točk (8 skokov), 15 jih je dodal Dennis Tunstall, dvomestna pa sta bila tudi Tibor Mirtič s 13 točkami (9 skokov) in Jan Zemljič z 12 (trojke 4:5).

Pri domačih, ki so zadeli 13 trojk (7:11 v prvem polčasu), je Jure Pelko dosegel 19 točk (trojke 4:9), Jaka Pešak pa 17 (trojke 5:5).

HOPSI POLZELA – HELIOS SUNS 82:104 (21:30, 26:22, 19:27, 16:25)

Hopsi Polzela: Steblovnik 3, Pešak 17 (2:2), Besedić 11 (2:2), Glavan 5, Vranjkovič 2, Goltnik 10 (0:1), Borišek 3, Vasilić 12, Pelko 19 (3:4).

Helios Suns: Luke 24 (4:4), Babič 2, Zemljič 12, Mirtič 13 (3:4), Buljević 8 (1:2), Oman 16 (1:2), Tunstall 15 (1:1), Mahkovic 8 (6:6), Sirc 6.

CELOTNA STATISTIKA

Matjaž Čuješ, trener Hopsi Polzele: “Čestitke, zmaga Heliosa je bila povsem zaslužena. Mojim fantom nimam kaj zameriti, slabo smo odprli tekmo in smo se uspeli vrniti, a nam je zmanjkalo moči. Helios je kvalitetnejša ekipa in če imajo še veter v hrbet z druge strani jih je toliko težje ustaviti.”

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitam igralcem za zmago, imeli smo težave s poškodbami in boleznimi pred tekmo. Hopsom čestitam za dosedaj uspešno prikazano igro in želim jim vse najboljše v nadaljevanju.”