Košarkarji Helios Suns so zabeležili tretjo zmago in ob Krki ter Šentjurju ostajajo edini stoodstotni v Ligi Nova KBM. Pred domačimi gledalci so premagali novinca med elitno druščino, LTH Castings iz Škofje Loke, s 104:61.

Domžalčani so vse tri tekme odigrali doma, gostitelji pa bodo tudi čez deset dni v četrtem kolu, proti Krki.

Helios Suns je prvo otipljivo prednost na tekmi dosegel v drugi polovici druge četrtine, ko je z delnim izidom 8:1 prišel do dvomestne prednosti (40:29).

Gostje, ki so se v prvem polčasu predstavili s hrabro in motivirano igro – vseh deset igralcev, ki je stopilo na parket, se je vpisalo med strelce, so v nadaljevanju popustili. Izkušeni domačini so v drugih 20 minutah dosegli 58 točk in še tretjič v treh tekmah presegli mejo 100 doseženih točk.

Lovro Buljević in Urban Oman (met 8:9, indeks 25) sta dosegla po 18 točk, Niko Bačvič je zbral 8 točk, 9 podaj in 8 skokov, Austin Wade Luke pa se je izkazal z enajstimi podajami. Pri gostih je največ točk dosegel Lamar Hood (14).

Urban Oman je imel svoj večer.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Svoji ekipi čestitam za zmago. Vedeli smo, da bo to težka tekma. Ko smo prišli do visoke razlike, se nam je odprlo v napadu in mislim, da smo zasluženo zmagali.”

Urban Oman, košarkar Helios Sunsov: “Zaspan uvod v tekmo. Potrebovali smo kar nekaj časa, da smo postavili obrambo, mislim, da se je to zgodilo v drugem polčasu. Rezultat na koncu pove svoje.”

Igor Dolenc, trener LTH Castingsa: “Košarkarji Helios Suns so bili danes od nas boljši v vseh elementih košarkaske igre. Čestitam jim za prepričljivo zmago.”

HELIOS SUNS : LTH CASTINGS 104:61 (23:21, 23:15, 22:15, 36:10)Helios Suns:

Luke 6 (1:2), Ferme 11, Babič 4, Zemljič 6, Mirtič 8 (2:3), Buljević 18 (3:4), Oman 18, Tunstall 9 (3:3), Bačvič 8 (3:4), Mahkovic 16 (3:5).

LTH Castings: Čibej 6, Jugovic 3 (1:2), Ristić 4 (0:2), Frelih 2, Grum 5 (1:2), Milašinović 11, Bilić 9, Vršnik 5 (3:4), Rodič 2, Hood 14 (4:5).