Helios Sunsi so bili v drugi tekmi finala Lige Nova KBM v Stožicah dobre tri četrtine enakovredni ljubljanski Cedeviti Olimpiji, na koncu pa je tehtnico na stran domačih prevesila dolga klop oz. točneje rečeno, nekdanji barvar Alen Hodžić, ki je s tremi trojkami v zadnji četrtini pokopal domžalske upe po morebitnem presenečenju. Olimpija je slavila s 87:75 in v finalni seriji povedla z 2:0 v zmagah, morda že odločilna tekma bo v torek, ob 20.30, v Domžalah.

Tadej Ferme

Domžalski košarkarji so izjemno pogumno vstopili v drugo tekmo finala. Že od začetka so bili Sunsi izjemni pri metu z razdalje, blestel je predvsem Tadej Ferme, po zabijanju Urbana Omana pa so v 8. minuti povedli s 23:14. Olimpija je končnico prve četrtine končala z delnim izidom 10:5 in tako prepolovila zaostanek (24:28). Tudi v drugi četrtini so bili Domžalčani večino časa spredaj, dve minuti pred glavnim odmorom vodili s 40:45, a so Ljubljančani do polčasa izid vseeno poravnali na 47:47.

Strelsko nerazpoložena Cedevita Olimpija, njihov met za tri točke je na koncu znašal 4/25, prav vse pa je zadel Alen Hodžić, je po začetnem vodstvu s 4:0 spet povedla šele v 25. minuti, Zoran Dragić je položil za 57:56. Zmaji so malo zatem vodili že s 65:59, a je Helios z razpoloženim Leonom Šantljem hitro spet prevzel vodstvo (65:66). Pred zadnjo četrtino je bilo poravnano na 66:66, Jacob Pullen je zadel prosti met za novo izenačenje.

Zmagovalca je odločil delni izid 13:0 med 32. in 37. minuto, po katerem so Ljubljančani s trojkami prej omenjenega Hodžića povedli s 83:70 in tekmo nato mirno pripeljali do končnih 87:75. Za Olimpijo so Jaka Blažič, Zoran Dragić in Alen Omić dosegli po 14 točk, zadnji je zbral še 12 skokov, pri Helios Sunsih pa je Šantelj (6 skokov) dosegel 18, Ferme pa 17 točk.

Tretja, morda že odločilna tekma finala, v katerem Olimpija zdaj vodi z 2:0 v zmagah, bo v torek, ob 20.30, v Športni dvorani Domžale, ogledali pa si jo boste lahko tudi v prenosu na TV Sportklub ali Youtube kanalu Košarkarske zveze Slovenije.

Liga Nova KBM, 2. tekma finala (Ljubljana, 28. 5. 2022)

Cedevita Olimpija – Helios Suns 87:75 (24:28, 23:19, 19:19, 21:9)

Olimpija: Pullen 8, Ferrell 3 (7 podaj), Duščak, Murić 2, Auguste 10 (9 skokov), Blažič 14 (6 skokov), Hodžić 12, Ščuka, Omić 14 (12 skokov), Dragić 14, Radovanović 10 (9 skokov), Mulalić
Helios Suns: Bratec 5, Ferme 17, Pašajlić 10, Babič, Mirtič 2 (5 skokov), Ervin 7, Oman 9, Kočan, Jois, Sirc, Prepelič 7 (11 skokov), Šantelj 18 (6 skokov)