Košarkarji Cedevite Olimpije so s 66:81 dobili prvo tekmo finalne serije državnega prvenstva, a domačim Helios Sunsom ne gre ničesar zameriti. Še ob zaključku tretje četrtine so bili poravnani z Ljubljančani, ob boljšem strelskem dnevu bi morda lahko videli tudi kakšno presenečenje.

Olimpija je upravičila vlogo favorita v letošnjem finalu Lige Nova KBM, a šele v drugih dvajsetih minutah prvega obračuna. Ob polčasu so namreč še vodili Domžalčani, pred lepo zapolnjenimi tribunami Športne dvorane Domžale je bilo 35:33. Pri domačih sta voz vlekla Carlbe Ervin in Leon Šantelj, pri gostih je bil v prvem polčasu težko ustavljiv Yogi Ferrell.

Prva tekma finala je ponudila marsikatero lepo potezo za številne navijače, zbrane v Športni dvorani Domžale.

Še v 29. minuti, po trojki Aljaža Bratca, je bilo samo dve točki razlike v korist Ljubljančanov (51:53), a so ti v naslednjih petih minutah s serijo 16:3 stvari postavili na svoje mesto; z meti z razdalje je blestel predvsem Jacob Pullen. Najvišja prednost Cedevite Olimpije je znašala 18 točk, a so se Helios Sunsi minuto in pol pred koncem še uspeli približati na deset točk zaostanka (66:76), a sta hitro odgovorila Ferrell in s trojko celo Alen Omić, ki je tudi postavil končni izid prvega obračuna v finalni seriji, 66:81.

Carlbe Ervin je bil z 21 točkami prvi strelec Helios Sunsov.

Najboljši strelec Heliosa je bil Ervin z 21 točkami, 15 jih je dodal Šantelj, navijače pa je za nekaj minut razveselil tudi kratek povratek na parket kapetana Blaža Mahkovica. Za Olimpijo je Ferrell 19 točkam dodal še 5 skokov, 16 točk je prispeval Pullen. Domžalčani so izza črte 6,75m zadeli zgolj 6 od 33 poskusov (18,2%), ob tem so stran vrgli tudi 11 prostih metov (16/27, 59,3%). Ob podobni obrambni predstavi, hkrati pa malo bolj sproščenem napadu, bi lahko v finalni seriji morda videli celo kakšno presenečenje. Naslednja tekma bo že to soboto, ob 17.30, v Areni Stožice v Ljubljani.

Liga Nova KBM, 1. tekma finala (Domžale, 25. 5. 2022)

Helios Suns – Cedevita Olimpija 66:81 (18:13, 17:20, 16:22, 15:26)

Helios Suns: Bratec 6, Ferme 7, Pašajlić 8 (5 podaj), Babič, Mirtič 2, Ervin 21 (6 skokov), Oman 5, Mahkovic, Kočan, Sirc, Prepelič 2 (8 skokov), Šantelj 15
Olimpija: Pullen 16, Ferrell 19 (5 skokov), Ejim (6 skokov), Duščak, Murić 6, Auguste 5 (5 skokov), Blažič 12, Hodžić, Ščuka, Omić 9 (16 skokov), Dragić 14, Mulalić