Košarkarji Term Olimia so v svoji dvorani Domžalčanom z obrestmi vrnili za poraz na prvi polfinalni tekmi in serijo poravnali na 1:1 v zmagah. Odločilna tretja tekma, ki bo ob Cedeviti Olimpiji dala še drugega finalista Lige Nova KBM, bo v petek v Domžalah.

Domači košarkarji so po zaslugi zelo razpoložene prve peterke – tudi tokrat rezervisti celo tekmo niso dosegli niti točke – že v prvem polčasu storili velik korak z zmagi. Polčas so dobili s 16 točkami, čeprav sprva ni kazalo na prevlado Podčetrtka. Helios Sunsi so namreč po prvih sedmih minutah še vodili s 15:14, nato pa je sledil delni izid 11:0 v režiji “termalcev” za konec prve četrtine. Tudi v drugi so se varovanci domžalskega trenerja Dejana Jakare še dobre tri minute pred glavnim odmorom približali na vsega šest točk zaostanka, nato pa so domači košarkarji prednost občutno povišali z nizom 16:6 za rezultat ob polčasu 50:34.

Dejan Jakara

Po odmoru domači niso popuščali, največ pa so vodili za 23 točk po trojki Nedžada Muratovića ob koncu tretje četrtine (65:42). Na začetku zadnje četrtine je sledil še zadnji juriš Helios Sunsov, v vsega treh minutah so se uspeli približati na “le” -10, Bine Prepelič je zadel trojko za 72:62, a so bili domači dovolj zbrani, da so tekmo mirno pripeljali do končnih 85:65.

Pri Termah Olimia so izstopali O’Showen Williams s 25 točkami in 8 podajami, Muratović (7 skokov) je dodal 20 točk, Sandi Čebular pa je srečanje končal z dvojnim dvojčkom (17 točk, 10 skokov). Pri Heliosu sta bila s 15 točkami najbolj učinkovita Tadej Ferme in Carlbe Ervin, a je 20 izgubljenih žog in pa odličen odstotek meta za 2 domačih (70%) prevagalo tehtnico na domačo stran. Po hitrih protinapadih so dosegli kar 18 točk več od Domžalčanov, tudi v doseženih točkah v raketi so povsem nadigrali Sunse s kar 58:22.

Odločilna tekma, ki bo eno od ekip popeljala v finale Lige Nova KBM, kjer že čaka Cedevita Olimpija, bo v petek, 20. 5., ob 18. uri. Vabljeni!

Liga Nova KBM, 2. tekma polfinala (Podčetrtek, 17. 5. 2022)

Terme Olimia – Helios Suns 85:65 (25:15, 25:19, 17:13, 18:18)

Terme Olimia: Muratović 20 (7 skokov), Bizjak, Strnad 15, Škorjanc F., Boršič, Švigelj Ž., Škorjanc G., Williams 25 (8 podaj), Čebular 17 (10 skokov), Švigelj A., Atanacković 8 (6 skokov), Vasilić
Helios Suns: Bratec 10, Ferme 15, Pašajlić 2, Mirtič 4, Ervin 15, Oman 4, Mahkovic, Sirc, Prepelič 10 (9 skokov), Šantelj 5