Helios Sunsi so se s še eno prepričljivo četrtfinalno zmago nad Šentjurjem v polfinalu Lige Nova KBM pridružili Cedeviti Olimpiji in Rogaški, četrtega udeleženca, tudi nasprotnika Domžalčanov v polfinalu, pa bomo dobili po odločilni tekmi Ilirije in Term Olimia iz Podčetrtka.

Domžalski košarkarji lahko objokujejo zgolj igro na prvi tekmi četrtfinala, ko so Šentjurjanom dovolili presenečenje, s tem pa serijo, po prepričljivi zmagi v Šentrjurju, raztegnili na tri tekme. V zadnji, odločilni, so pred domačimi gledalci večino dela opravili že v prvem polčasu, ko so v enem trenutku vodili že za 23 (42:19), nato Šentjurju dovolili, da se je do polčasa približal na 50:38, v začetku 3. četrtine celo na 50:43, potem pa stvari hitro spet postavili na svoje mesto. Razpoloženi ameriški organizator domžalske igre, Carlbe Ervin, je odlično vodil zasedbo, ki je že v tretjem delu igre spet povedla za dvajset, nato pa tekmo le še mirno pripeljala do končnih 90:69 in zmage v četrtfinalni seriji z 2:1.

Carlbe Ervin je bil blizu trojnega dvojčka.

Ervin je tekmo končal skoraj da s trojnim dvojčkom (22 točk, 9 skokov, 9 podaj), 14 točk je dodal Miroslav Pašajlić, po 13 pa Tadej Ferme in Tibor Mirtič. Za Šentjur je Marko Rikalo dosegel 23 točk in 5 podaj.

Kot rečeno, Domžalčani svojega polfinalnega nasprotnika še čakajo, to bo ali mladostna in dinamična Ilirija ali pa izkušena zasedba Term Olimia. Ne glede na nasprotnika bo prva tekma polfinala v soboto, 14. maja, ob 20.45, v Športni dvorani Domžale, ogledali pa si jo boste lahko tudi v neposrednem prenosu na Sportklubu.

Liga Nova KBM, 3. tekma četrtfinala (Domžale, 10. 5. 2022)

Helios Suns – Šentjur 90:69 (31:16, 19:22, 21:14, 19:17)

Helios Suns: Bratec 2, Ferme 13, Pašajlić 14, Mirtič 13, Ervin 22 (9 skokov, 9 podaj), Oman 8 (12 skokov), Jois 2, Sirc, Prepelič 6 (5 skokov), Šantelj 10
Šentjur: Brunčević 5 (8 skokov), Gunzek, Tabak 2 (5 podaj), Tomažič 2 (8 skokov), Holmes 3, Rikalo 23 (5 podaj), Držić 10, Đapa 7 (11 skokov), Kocjančič, Nemanič 17, Kalan