Potem, ko so Helios Sunsi prvo četrtfinalno tekmo državnega prvenstva proti Šentjurju na domačem parketu presenetljivo izgubili s 83:87, pa so tri dni pozneje pokazali, zakaj so bili vodilna ekipa Lige za prvaka in da jih ne gre kar preprosto odpisati v boju za polfinale. V gosteh so Šentjur premagali z visokih 70:109 in serijo preselili nazaj v Domžale. Odločilna tekma bo v torek ob 19.00!

Pristop v tekmo s strani domžalskih košarkarjev je bil v primerjavi s prvim četrtfinalnim obračunom kot noč in dan. Veliko energije, ravno prava mera predrznosti, smozavest pa primerna letošnji sezoni. Domači so sicer v 14. minuti še vodili s 27:26, potem pa so Helios Sunsi prestavili prestavo višje in imeli Šentjur samo še v vzvratnem ogledalu. Carlbe Ervin in Miroslav Pašajlić sta zadevala v pravih trenutkih, svoje minute je odlično izkoristil rekonvalescent Venky Jois, Bine Prepelič pa je nekaj sekund pred sireno postavil izid prvega polčasa (36:49).

Varovanci Dejana Jakare so poskrbeli da se četrtfinalna serija seli nazaj v Domžale.

V drugih dvajsetih minutah se je domžalska prednost le še povečevala. Prepelič je hitro po odmoru z zabijanjem poskrbel za +20, pred zadnjo četrtino, ki je bila zgolj še formalnost, pa je Šentjur zaostajal že že s 58:81. Piko na i sta postavila Tibor Mirtič s podajo v tablo in Urban Oman s strašanskih zabijanjem, celotno sliko je malce skazila le poškodba gležnja mladega Lenarta Sirca.

Pri domačih gre izpostaviti le Daliborja Đapo, ki je tekmo končal s 15 točkami. Pri Heliosu je Pašajlić 30 točkam dodal 6 podaj, Ervin je prispeval 15 točk, Tadej Ferme pa 12 točk in 5 podaj. Ekipi sta tako v zmagah poravnani na 1:1, odločilna tretja tekma bo v torek, 10. 5., v Športni dvorani Domžale, ki mora tokrat pokati po šivih!

Liga Nova KBM, 2. tekma četrtfinala (Šentjur, 7. 5. 2022)

Šentjur – Helios Suns 70:109 (15:18, 21:31, 22:32, 12:28)

Šentjur: Brunčević 5, Gunzek, Tabak 11 (5 podaj), Tomažič 10 (7 skokov), Holmes 7, Rikalo 11 (6 podaj), Držić 7, Đapa 15, Kocjančič, Nemanič 4, Kalan
Helios Suns: Bratec 3, Ferme 12 (5 podaj), Pašajlić 30 (6 podaj), Mirtič 9, Ervin 15, Oman 11, Jois 8 (6 skokov), Sirc, Prepelič 11 (7 skokov), Šantelj 10