Uvod v zaključni turnir državnega prvenstva za fante U17, ki bo od danes pa do nedelje potekal v Domžalah, je pripadel članom Helios Suns in Šentjurja, prvo- in osmouvrščeni ekipi prvenstva, ki sta se sinoči pomerili v prvi tekmi četrtfinala Lige Nova KBM. Presenetljivo so do prvega “brejka” prišli košarkarji s Kozjanskega, ki bodo imeli v soboto na domačem parketu priložnost, da pripravijo prvovrstno presenečenje in Domžalčane izrinejo iz nadaljnjih bojev v državnem prvenstvu.

Odločilen je bil prvi polčas tekme, v katerem so gostje zadevali z vseh mogočih položajev (trojke 9/16), oziroma kar prvi polčas, v katerem si je Šentjur nabral glavno prednost (42:51). Domžalčani so sicer v tekmo krenili brez poškodovanega Venkyja Joisa, v drugi četrtini pa ostali še brez kapetana Blaža Mahkovica, vseeno pa smo v tretji četrtini videli izjemen preobrat Helios Sunsov, ki so ta del igre po košu Tiborja Mirtiča v zadnji sekundi dobili kar s 25:10, povedli pred zadnjo četrtino s 67:61, a očitno ob tem povratku porabili preveč energije, da bi lahko zdržali do konca.

Miroslav Pašajlić in Marko Rikalo

Še tri minute in pol pred koncem so Domžalčani vodili s 75:71, potem pa sta visoka Jonathan Holmes in Tarik Brunčević zrežirala serijo 9:0 za goste, po kateri se Sunsi niso več pobrali. V zadnji minuti so košarkarji Šentjurja uspešno zadevali s črte prostih metov, tako da je Tadej Ferme s trojko ob izteku tekme lahko le še lepotno popravil končni rezultat na semaforju (83:87).

V široki paleti strelcev pri domačih ni nihče pretirano izstopal, 14 točk in 5 skokov je dosegel Carlbe Ervin, 13 točk je dodal Miroslav Pašajlić, 12 pa Urban Oman. Na drugi strani sta voz gostov do zmage vlekla Dalibor Đapa (20 točk, 8 skokov, 5 podaj) in že omenjeni Holmes (19 točk, 8 skokov).

Druga tekma četrtfinala bo to soboto, 7. 5., ob 19.00, v Šentjurju.

Liga NKBM, 1. tekma četrtfinala (Domžale, 4. 5. 2022)

Helios Suns – Šentjur 83:87 (25:24, 17:27, 25:10, 16:26)

Helios Suns: Bratec 8, Ferme 7, Pašajlić 13, Mirtič 11, Ervin 14 (5 podaj), Oman 12, Mahkovic 5, Sirc, Prepelič 8 (7 skokov), Šantelj 5
Šentjur: Brunčević 4, Gunzek, Tabak 9, Tomažič 11 (7 skokov), Holmes 19 (8 skokov), Rikalo 14, Držić 3, Đapa 20 (8 skokov, 5 podaj), Kocjančič, Nemanič 7, Kalan