Domžalski košarkarji so še na drugi domači tekmi zapored morali priznati premoč nasprotnikom. Scenarij podoben kot na zadnjih dveh obračunih, le da je proti Olimpiji zmanjkalo moči za preobrat, v gosteh pri Šenčurju je le-ta uspel, tokrat pa so Helios Sunsi že prišli do preobrata, povedli za šest, a nato tekmo v sami končnici spet nespretno izpustili iz rok. Nutrispoint Ilirija je na koncu slavila z 79:82.

Gostje iz Ljubljane so v tekmo vstopili precej bolj sproščeno, kar se je kazalo predvsem pri izkoristku metov izza črte 6,75m, pri katerih Domžalčani v prvih dvajsetih minutah resnično niso blesteli (1/10). Ilirijani so jih pet zadeli v prvem polčasu, še šest pa so jih s skoraj da 40-odstotnim izkoristkom dodali v drugem. Tako so ob glavnem odmoru že vodili za 5, 34:39, z dvema trojkama Marka Pajića in še eno Nika Bačviča pa so na začetku tretje četrtine ušli že na 38:53.

Miroslav Pašajlić

Kot na zadnjih dveh tekmah z Olimpijo in Šenčurjem, so se Helios Sunsi tudi tokrat le prebudili po visokem zaostanku. S serijo 14:0, odličen je bil v tem obdobju predvsem Miroslav Pašajlić, so sredi zadnje četrtine povedli že s 70:64. Kapetan Blaž Mahkovic je imel nato na voljo še dva prosta meta za dodatno povišanje prednosti, a žal nista našla cilja. Bačvič in predvsem Dejan Milašinović sta za goste spet zadela nekaj težkih metov, v napeti končnici pa so imeli Ilirijani tudi bolj mirno roko s črte prostih metov in tako zasluženo slavili z 79:82, potem ko zadnji napad Heliosa za morebiten podaljšek s strani Carlbeja Ervina ni bil izkoriščen.

Ervin je bil skupaj z Leonom Šantljem prvi strelec Sunsov s 17 točkami, 14 jih je samo v drugem polčasu dodal Pašajlić. Pri Iliriji je Pajič dosegel 18 točk, 14 točk in 6 podaj je v statistiko vpisal Milašinović.

Domžalčani, ki kljub porazu ostajajo na vrhu Lige NKBM za prvaka, bodo to soboto gostovali še v Podčetrtku, potem pa odhajajo v Skopje na zaključni turnir NLB Lige ABA 2, kjer jih prihodnjo sredo, 13. aprila, čaka četrtfinalni obračun z Zlatiborom. Ilirija bo v ponedeljek, 11. aprila, v Tivoliju merila moči s Cedevito Olimpijo.

Liga Nova KBM za prvaka, prestavljena tekma 7. kroga (Domžale, 6. 4. 2022)

Helios Suns – Nutrispoint Ilirija 79:82 (21:21, 13:18, 18:22, 27:21)

Helios Suns: Bratec, Ferme 6, Pašajlić 14, Mirtič, Ervin 17, Oman 3, Mahkovic 8 (10 skokov, 6 podaj), Jois 6, Sirc, Prepelič 8 (8 skokov), Šantelj 17
Ilirija: Šujica, Kruzynski, Cerkvenik 12 (6 skokov), Pelko, Milašinović 14 (6 podaj), Pajić 18, Jurković 6 (5 skokov), Mikuš, Bačvič 10, Ciani 8 (7 skokov), Kureš 3, Vončina 11 (5 podaj)