Domžalski košarkarji so si z zmago nad Rogaško, dva kroga pred koncem rednega dela NLB Lige ABA 2, tudi teoretično zagotovili mesto med najboljšimi osmimi ekipami oz. v četrtfinalu tekmovanja. Pred ekipami, ki končnico še lovijo, imajo neulovljive tri zmage prednosti. Tokratno slavje proti močno oslabljeni Rogaški niti za trenutek ni bilo vprašljivo, razlika na koncu pa visokih +33, 93:60.

Leon Šantelj in soigralci so visoko ugnali Rogaško. (foto: Liga ABA 2/Dragana Stjepanović)

Helios Sunsi so tekmo odlično odprli, si po 1. četrtini priigrali devet točk naskoka (13:22), Rogaška, ki je zaigrala brez Domna Bratoža in Ronalda Jacksona, pa ni imela dovolj moči, da bi skozi celotno tekmo držala korak z razpoloženimi Domžalčani. Ob polčasu je bilo še znosnih -7, 29:36, za kar sta z mini serijo 5:0 ob izteku četrtine poskrbela Mladen Primorac in Daishon Smith, zato pa je razlika že do sredine 3. četrtine narasla na visokih +20, 34:54, za kar so bili najbolj zaslužni Leon Šantelj, Blaž Mahkovic in Urban Oman. Ob izteku obračuna sta oba trenerja igralne minute ponudila še mlajšim, s šestimi točkami se je pri Sunsih izkazal Lenart Sirc, ki je z zabijanjem postavil tudi končni rezultat tekme, 60:93.

Lenart Sirc je postavil končni rezultat srečanja. (foto: Liga ABA 2/Dragana Stjepanović)

Pri Rogaški lahko izpostavimo Smitha, ki je tekmo končal pri 21 točkah, za Helios pa jih je Šantelj (7 skokov) prispeval 20, Oman (5 skokov) jih je dodal 13, z 10 točkami, 10 podajami in 5 skoki pa se je izkazal tudi organizator igre Carlbe Ervin.

Kot rečeno, s to zmago so si Domžalčani tudi teoretično zagotovili mesto v četrtfinalu, po nepopolnem 11. krogu pa z osmimi zmagami in tremi porazi zasedajo visoko 2. mesto. Rogaška je z dvema zmagama in devetimi porazi na 12. mestu. V sredo ob 21. uri Helios Sunse čaka tekma s Pelisterjem (S.Mak), Slatinčani se bodo dan pozneje pomerili s Sparsi (BiH), obe tekmi si boste lahko ogledali v prenosu na TV Arenasport.

NLB Liga ABA 2, 11. krog (Široki Brijeg, 21. 3. 2022)

Rogaška – Helios Suns 60:93 (13:22, 16:14, 15:28, 16:29)

Rogaška: Branković, Močnik 8, Vujačić 10, Sivka, Čevizović, Armstrong 6, Primorac 8 (5 skokov), Šikanić 7, Zupan, Smith 21
Helios Suns: Bratec 5, Ferme 11 (7 podaj), Pašajlić 5, Ervin 10 (5 skokov, 10 podaj), Oman 13 (5 skokov), Mahkovic 8 (5 skokov), Jois 7, Sirc 6, Prepelič 8, Šantelj 20 (7 skokov)