Domžalski košarkarji nadaljujejo z dobrimi predstavami, še posebej to velja za domač parket, ki ga v letošnji sezoni še niso zapustili sklonjenih glav. Tokrat so v Športni dvorani Domžale gostili novomeško Krko, ki se bori za obstanek v zgornjem ABA razredu, in jo z odličnim začetkom tekme in nato mirnim nadaljevanjem ugnali z visokih 82:64.

Helios Sunsi so že v 7. minuti tekme vodili z visokih 17:2, potem ko je trojko, kmalu zatem pa še en prosti met zadel kapetan Blaž Mahkovic. Ta je bil sinoči še posebej razigran, izza črte 6,75m je vrgel devetkrat in kar sedemkrat zadel. A pojdimo po vrsti. Gostje so 1. četrtino končali in drugo začeli s serijo 0:7, se s košem mladega Jake Klobučarja sredi drugega dela igre približali na 26:19, potem pa so vajeti igre v roke spet prevzeli domači. Delnih 14:0 je sledilo v režiji Mahkovica in Leona Šantlja, nato pa še polaganje Tadeja Fermeta ob izteku polčasa za udobnih 42:24.

Blaž Mahkovic je Domžalčane popeljal do visoke zmage nad Krko (foto: ABA2)

V drugi polovici tekme večjih pretresov ni bilo. Najvišja razlika je bila +28, 60:32, malo pred koncem 3. četrtine, nato pa le mirno kontroliranje rezultata do zadnje sirene. Sicer se je pri Krki v zadnjem delu razigral Miha Lapornik, zadel nekaj metov za tri točke, a bližje kot do -14, 77:63, Krkaši niso uspeli. Končalo se je s prepričljivo zmago domžalskih košarkarjev z 82:64, ki so trenutno skupaj s Šenčurjem na vrhu lestvice Lige za prvaka.

Mahkovic je tekmo končal pri 27 točkah in 5 podajah, z dvojnim dvojčkom pa se je izkazal Bine Prepelič (11 točk, 10 skokov). Prvi strelec Krke je bil že omenjeni Lapornik z 22 točkami.

Helios Sunse zdaj čaka pot v Široki Brijeg (BiH), kjer bodo odigrali še zadnje tri tekme rednega dela NLB Lige ABA 2. V ponedeljek jih čaka slovenski obračun z Rogaško, v sredo spopad s severnomakedonskim Pelisterjem iz Bitole, za konec pa v petek še obračun z Osijekom (Hrv). Vse tekme bodo na sporedu ob 21. uri, tudi s prenosom na TV Arenasport.

Liga Nova KBM za prvaka, 4. krog (Domžale, 18. 3. 2022)

Helios Suns – Krka 82:64 (17:6, 25:18, 18:17, 22:23)

Helios Suns: Bratec 10, Ferme 5, Pašajlić 2, Mirtič, Ervin 6 (5 podaj), Oman 3, Mahkovic 27 (5 podaj), Jois 4, Sirc, Prepelič 11 (10 skokov), Šantelj 14
Krka: Stergar 6, Stipčević 5, Špan, Stavrov 8, Medved, Kosi 6 (6 skokov), Stipaničev 2, Škedelj, Lapornik L. 2, Lapornik M. 22 (6 skokov), Klobučar 13