Helios Sunsi so v 1. krogu Lige za prvaka gostili košarkarje Term Olimia iz Podčetrtka in predvsem z dobro obrambno predstavo v prvi in tretji četrtini na koncu prepričljivo slavili s 95:79. Prvo ime srečanja je bil ameriški organizator igre v domžalskem moštvu Carlbe Ervin, ki je tekmo končal s 17 točkami in 8 podajami.

Z 11:2 so Domžalčani odprli tekmo proti Termalcem, prvi del pa končali s +10, potem ko je trojko, svojo že tretjo v 1. četrtini, za 22:12 zadel Bine Prepelič. Gostje so v nadaljevanju sicer ujeli svoj napadalni ritem, a do vodstva niso uspeli priti. Še najbližje so bili v 17. minuti, ko jih je Nedžad Muratović s trojko približal na 31:33, a je s petimi zaporednimi točkami odgovoril Tadej Ferme in Domžalčane ponovno odpeljal na varno razdaljo. Polčas 48:39 za Helios.

Kapetan Blaž Mahkovic je s soigralci prepričljivo ugnal Terme Olimia.

Sredi 3. četrtine, ko je met izza črte 6,75m zadel še Carlbe Ervin, je bilo že +20 za Domžalčane (64:44) in tekma je bila praktično odločena. Razlika se je vse do konca gibala okoli dvajsetih točk, so pa gostje tekmo zaključili z delnih 7:0 za malenkost bolj znosnih 95:79.

Ervin je dosegel 17 točk in 8 podaj, 15 točk je dodal Prepelič, 13 pa Leon Šantelj. Na drugi strani je bil najbolj učinkovit O’showen Williams z 18 točkami.

Helios Sunse naslednja tekma čaka v petek, 11. 3., v gosteh pri Nutrispoint Iliriji, Termalci pa bodo že dva dni prej gostili košarkarje Krke.

Liga za prvaka, 1. krog (Domžale, 5. 3. 2022)

Helios Suns – Terme Olimia Podčetrtek 95:79 (22:12, 26:27, 24:14, 23:26)

Helios Suns: Bratec 3, Ferme 12, Pašajlić, Mirtič 4, Ervin 17 (8 podaj), Oman 11, Mahkovic 10 (5 podaj), Jois 10, Sirc, Prepelič 15, Šantelj 13
Terme Olimia: Muratović 14, BIzjak 5, Strnad, Škorjanc F., Švigelj Ž., Škorjanc G. 6, Williams 18, Čebular 8, Cerkovnik 4, Švigelj A., Atanacković 9 (5 skokov), Vasilić 15