Sicer z očitnim pomanjkanjem motivacije, saj tekma Domžalčanom iz rezultatskega vidika ni pomenila prav nič, so Helios Sunsi v Kranju vseeno opravili tisto glavno, niso dovolili presenečenja in še enkrat več slavili v Ligi Nova KBM. ECE Triglav so ugnali z 71:76 in tako prvi del državnega prvenstva končali na 2. mestu, eno zmago za novomeško Krko. Ligo za prvaka bodo Domžalčani odprli 5. marca s tekmo proti Termam Olimia.

Kranjčane do konca sezone čaka ogorčen boj z Zlatorogom za predzadnje mesto, ki pomeni obstanek v elitni druščini, medtem ko zadnje prinaša nazadovanje v 2. SKL. Tudi zato so bili tokrat domači bolj motivirani, saj v nadaljevanje tekmovanja, za razliko od zgornjega dela, prenašajo vse rezultate prvega dela sezone. Finalisti pokala Spar so v ospredje prišli šele v zaključku tretje četrtine, prednost, ki ni nikoli prešla do dvomestnega števila, pa so ohranili vse do konca, čeprav so se domači nekajkrat približali na le točko ali dve zaostanka. Zmagovalec je bil bolj ali manj jasen štiri minute pred koncem, ko so Helios Sunsi povedeli z 71:63.

Jan Maček, tudi nekdanji “barvar”, je bil z 22 točkami prvi strelec tekme, točko manj je za domače dosegel Črt Čabrilo. Pri Domžalčanih je kar pet igralcev preseglo več kot deset točk, najboljša sta bila Tadej Ferme s 16-imi in Venky Jois, ki je 15 točkam dodal še 9 skokov.

Liga Nova KBM, zadnji, 18. krog (Kranj, 23. 2. 2022)

ECE Triglav – Helios Suns 71:76 (23:15, 13:17, 16:25, 19:19)

ECE Triglav: Jugovic, Karadžić, Urbiha 4 (7 skokov), Praljak 8 (6 skokov), Maček 22, Škofic, Eržen, Smrekar 12 (7 skokov), Okorn, Čabrilo 21, Podlipnik, Muratović 4 (12 skokov)
Helios Suns: Bratec, Ferme 16, Pašajlić 2, Mirtič 11 (6 skokov), Ervin 14 (5 skokov, 5 podaj), Oman 2, Mahkovic 4 (6 podaj), Jois 15 (9 skokov), Sirc, Prepelič, Šantelj 12