Domžalski košarkarji nadaljujejo z odličnimi predstavami v Banja Luki, kjer se odvija letošnji četrti turnir NLB Lige ABA 2. Po slavju nad domačim Borcem (BiH), so bili Helios Sunsi tokrat boljši še od Zlatibora (Srb), neposrednega konkurenta v boju za končnico. Z izvrstno tretjo četrtino so Domžalčani na koncu slavili z 69:76.

Blaž Mahkovic. (foto: Dragana Stjepanović)

Pogled na razpredelnico pred samo tekmo je dal slutiti, da bomo spremljali izredno izenačeno srečanje, saj sta obe ekipi v osmih krogih zbrali po pet zmag, trikrat pa parket zapustili sklonjenih glav. In nismo se zmotili. Domžalčani so imeli tekom prvega polčasa sicer vseskozi rahlo pobudo, a višjega vodstva kot +5 (31:26 v 17. minuti) niso imeli. Za prednost dveh točk ob polčasu (33:35) je poskrbel Venky Jois.

Sledila je fantastična 3. četrtina Helios Sunsov, ki so ta del igre dobili z 22:10, pa še to so košarkarji Zlatibora 4 točke dosegli čisto ob koncu četrtine. Blaž Mahkovic, Urban Oman, Leon Šantelj, Carlbe Ervin, letelo je z vseh strani. Ob tem so bili Domžalčani odlični tudi v obrambi, tako da so pred zadnjimi desetimi minutami vodili s 43:57. Do 34. minute so nato uspešno držali dvomestno prednost (54:65), potem pa so se srbski košarkarji začeli približevati. Ko je Filip Đuran dobre tri minute pred koncem zadel trojko za 63:67, je bila tekma povsem odprta. Za razliko od lanske sezone pa letos Domžalčani veliko bolj zbrano delujejo v samih končnicah tekem; za novo domžalsko slavje v Banja Luki sta tokrat poskrbela predvsem Šantelj in Mahkovic, končalo se je z 69:76. Prvi je dosegel 18 točk, drugi pa 11, enako kot Oman (8 skokov) in Jois. Pri Zlatiboru je največ točk, 19, prispeval Dušan Kutlešić, temu je dodal še 5 podaj.

Domžalčani, ki so trenutno z izkupičkom šestih zmag in treh porazov na 3. mestu, so tako že zelo blizu končnice Lige ABA 2, v katero se uvrsti najboljših osem ekip rednega dela. V Banja Luki jih čaka še ena tekma, v petek se bodo ob 15.00 pomerili z drugouvrščeno Mladostjo iz Zemuna (Srb), tudi s prenosom na TV Arenasport.

Domžalčani še v drugo slavili v Banja Luki. (foto: Dragana Stjepanović)

NLB Liga ABA 2, 9. krog (Banja Luka, 9. 2. 2022)

Zlatibor – Helios Suns 69:76 (15:19, 18:16, 10:22, 26:19)

Zlatibor: Protić, Čabrilo 11 (8 skokov), Adžić, Kutlešić 19 (5 podaj), Grubelič 9, Đuran 5, Jovanović, Joksimović, Radić 6, Nikolić 10 (6 skokov), Lee Ross 7
Helios Suns: Bratec, Ferme 3, Pašajlić 9 (5 podaj), Mirtič, Ervin 9 (6 skokov, 6 podaj), Oman 11 (8 skokov), Mahkovic 11, Jois 11, Sirc, Prepelič 4 (12 skokov), Šantelj 18