Domžalčani so odlično odprli četrti turnir NLB Lige ABA 2, pred močno zapolnjenimi tribunami v Banja Luki so po kar dveh podaljških ugnali do zdaj še neporaženo zasedbo “domačega” Borca. Ob zmagi z 99:93 je blestela predvsem naveza Carlbe Ervin – Blaž Mahkovic.

Carlbe Ervin je Domžalčane popeljal do zmage proti neporaženemu Borcu. (foto: Dragana Stjepanović)

Domžalčani so bili odlični od samega začetka tekme. Taktično dobro pripravljeni so bili večino srečanja v prednosti, na začetku zadnje četrtine še vodili z 62:54, zbranost pa je nato popustila v samem zaključku tekme oz. bolje rečeno, domači so šli na vse ali nič, zadeli nekaj odprtih in nekaj težkih metov ter tako še pol minute pred koncem rednega dela vodili s prednostjo štirih točk (73:77), potem ko je novo trojko zadel Draško Knežević. Po minuti odmora je Leon Šantelj najprej zgrešil met izza črte 6,75m, a je dobil novo priložnost po napadalnem skoku Tadeja Fermeta in znižal na 76:77. Stefan Kenić je nato zadel le prvi prosti met, drugega pa zgrešil, a se je žoga od Bineta Prepeliča nesrečno odbila v avt. A Domžalčani niso obupali, ukradena žoga Carlbeja Ervina, podaja do Šantlja, ta pa je zabil v protinapadu za izenačenje na 78:78. V zadnjih sekundah domači niso uspeli zadeti, na vrsti je bil podaljšek.

Leon Šantelj je bil eden od junakov zmage proti Borcu. (foto: Dragana Stjepanović)

Pobuda je bila na strani Heliosa, Ervin je minuto pred koncem poskrbel za vodstvo s 87:83, a so domači preko Dianteja Baldwina že nekaj sekund pozneje uspeli znižati. Slednji je po zapravljenem napadu Domžalčanov poskrbel še za izenačenje na 87:87, zadnjo priložnost pa so imeli nato Sunsi. Junak rednega dela Šantelj je tokrat nekaj sekund pred zadnjo sireno nesrečno zgrešil čisti “zicer”, Borcu je za uspešen met zmanjkalo časa. Podaljšek št. 2.

Po zadetem prostem metu Radoša Šešlije je bilo sredi drugega podaljška še 91:91, v finišu pa sta tehtnico na domžalsko stran nagnila Ervin in kapetan Blaž Mahkovic. Piko na i je z dvema zadetima prostima metoma postavil Prepelič za končnih 99:93. Ervin (26 točk, 6 podaj, 5 pridobljenih žog), Mahkovic (23 točk, 9 skokov) ter Šantelj in Ferme s po 18 točkami so napadalno izstopali pri Helios Sunsih, za domači Borac je Baldwin dosegel 17 točk in 5 skokov, Kenić je dodal 16 točk.

Borac je tako utrpel prvi letošnji poraz v NLB Ligi ABA 2, a še vedno ostaja trdno na vrhu lestvice, Domžalčani pa so z identičnim izkupičkom 5 zmag in 3 porazov sredi lestvice s kar še šestimi ekipami. Priložnost za novo zmago imajo Helios Sunsi že to sredo, ko se bodo ob 15.00 pomerili z Zlatiborom (tudi na TV Arenasport), Borac isti dan čaka tekma s Sparsi.

NLB Liga ABA 2, 8. krog (Banja Luka, 7. 2. 2022)

Helios Suns – Borac Banja Luka 99:93 (21:15, 19:20, 18:17, 20:26, p.9:9, p.12:6)

Helios Suns: Bratec, Ferme 18, Pašajlić, Mirtič, Ervin 26 (6 podaj, 5 prid. žog), Oman (5 skokov), Mahkovic 23 (9 skokov), Jois 8 (8 skokov), Sirc, Prepelič 6 (14 skokov), Šantelj 18
Borac: Gavrić 5 (6 skokov), Cunningham 10 (6 skokov), Dragojević 2, Baldwin 17 (5 skokov), Knežević 14 (5 skokov, 5 podaj), Kondić 10, Šešlija 13 (12 skokov), Ponjavić 6, Kenić 16, Bošković, Janković, Reljić

Zasluženo veselje Helios Sunsov v Banja Luki. (foto: Dragana Stjepanović)