Helios Sunsi so polfinalisti Pokala Spar, potem ko so tudi na drugi četrtfinalni tekmi prišli do zmage nad tretjeligašem Ježico. Po slavju v Ljubljani z 81:69 je bilo tokrat bolj prepričljivih 105:64.

Sosedskim Ježičanom, ki igrajo z močnim Domžalskim pridihom, ne gre oporekati borbenosti, trenerju Juretu Močniku in njegovim varovancem lahko iskreno čestitamo za nastope v letošnjem pokalnem tekmovanju, kjer so enega za drugim premagovali bolj renomirane nasprotnike, odlično pa jim kaže tudi v 3. SKL, kjer letos v trinajstih odigranih tekmah še niso okusili grenkobe poraza.

Venky Jois (levo) in otrok Heliosa v dresu Ježice, Matic Vesel.

Domžalčani so svojo nalogo opravili rutinirano, brez preveč porabljene energije, saj jih že v petek ob 18.00 čaka domača tekma Lige Nova KBM proti Nutrispoint Iliriji, dan pozneje pa pot v Banja Luko, na četrti letošnji turnir Lige ABA 2. Povratno pokalno tekmo so odprli podobno kot pred dvema dnevoma v Ljubljani, z visokim tempom, ki ga je narekoval predvsem Carlbe Ervin, in številnimi uspešno zaključenimi napadi, le da tokrat ritem igre po prvih menjavah ni padel in je bilo tako v 17. minuti, po košu Miroslava Pašajlića, prvič že +20, 43:23, ob polčasu pa je bila razlika še za odtenek višja (51:28).

V drugem polčasu je domžalska prednost zrasla tudi na +30 in več, trener Dejan Jakara pa je lahko več minut ponudil še mlajšemu delu zasedbe Helios Suns. Za končnih 105:64 je z zabijanjem poskrbel Tibor Mirtič. Prvi strelec tekme je bil Pašajlić (5 podaj) z 21 točkami, pri Ježici pa sta jih po 15 dosegla člana domžalskih ekip U17 in U19, Alen Zulić in Miha Mivšek (5 skokov).

Na članskih treningih Heliosa skupaj, tokrat pa Jan Zemljič (levo) in Carlbe Ervin na nasprotnih straneh.

Ob Helios Sunsih se je v polfinale Pokala Spar uvrstila tudi Krka, ki je bila dvakrat prepričljivejša od Šentjurja, v paru Zlatorog LaškoCedevita Olimpija je favorit izrazit, med Rogaško in Ilirijo, zmagovalec tega para se bo za mesto v finalu pomeril z Domžalčani, pa se bo zagotovo še močno iskrilo.

Pokal Spar, povratna tekma četrtfinala (Domžale, 31. 1. 2022)

Helios Suns – Ježica 105:64 (28:16, 23:12, 26:21, 28:15)

Helios Suns: Šujica, Bratec 5, Ferme 13 (6 skokov), Pašajlić 21 (5 podaj), Mirtič 2, Ervin 14 (5 podaj), Oman 9, Mahkovic 12, Jois 6 (7 skokov), Sirc 5, Prepelič 9 (5 skokov), Šantelj 9
Ježica: Rener 2, Zulić 15, Gale 2, Pevec Glavan 6, Leben 6, Ferjančič L. 2, Vesel 10, Ferjančič Ž., Jurak, Tajher, Zemljič 6 (5 podaj), Mivšek 15 (5 skokov)