Obračun vodilnih dveh ekip prvega dela Lige Nova KBM, Krke in Helios Sunsov, je v Novem mestu v napeti končnici pripadel domačinom. Ti so z uspešnim izvajanjem prostih metov v zadnjih sekundah slavili z 80:75, Domžalčani pa so veseli spoznanja, da se lahko letos očitno uprejo tudi favoritom.

V prvem polčasu je bil obračun večino časa izenačen, Domžalčani so za točko dobili prvo četrtino (17:18), potem pa je Krka bolje zaključila drugi del igre, ko so z delnim izidom 7:0 prišli do prednosti 41:36, s katero so začeli drugi polčas. Pet točk naskoka Krke je obetalo zanimivo nadaljevanje, v katerem so Helios Sunsi večkrat pokazali zobe. Vmes so s trojko Miroslava Pašajlića že izenačili na 60:60, po “and 1” košu Carlbeja Ervina pa celo povedli s 70:69 tri minute pred koncem.

Helios Sunsi so se odlično upirali Krki.

Minuto in pol pred koncem je zadnja okrepitev Krke, slovenski reprezentant Miha Lapornik, s trojko domače spet popeljal v vodstvo (74:73), v napeti končnici pa so imeli malce več zbranosti, predvsem pa mirno roko pri izvajanju prostih metov, košarkarji Krke, ki so tako prišli do zmage z 80:75.

Prvi strelec Novomeščanov je bil Adonis Thomas z 19 točkami, pri Helios Sunsih jih je Carlbe Ervin dosegel 18, eno manj, s še 5 skoki, je dodal Leon Šantelj.

Domžalčane zdaj čakata četrtfinalna obračuna Pokala Spar proti Ježici (29. januar v gosteh, 31. januar v Domžalah), v državnem prvenstvu pa bodo nato 4. februarja gostili Nutrispoint Ilirijo.

Liga Nova KBM, 16. krog (Novo mesto, 26. 1. 2022)

Krka – Helios Suns 80:75 (17:18, 24:18, 15:16, 24:23)

Krka: French 13 (9 skokov), Stergar 2, Stiščavić 11 (5 podaj), Špan, Stavrov 3, Medved, Kosi 3, Lapornik L. 11, Lapornik M. 12, Macura 6 (6 skokov), Klobučar, Thomas 18
Helios Suns: Šujica, Bratec 2, Ferme 6, Pašajlić 9 (9 skokov), Mirtić 4, Ervin 18, Oman 2, Mahkovic 10, Jois, Sirc, Prepelič 7 (6 skokov), Šantelj 17 (5 skokov)