Domžalski košarkarji so uspešno končali z nastopi v letu, ki se poslavlja. Zadnje gostovanje v 2021 jih je popeljalo v Laško, kjer domači Zlatorog, kljub povratku legendarnega Aleša Pipana na trenersko klop, ni bil kos razigrani zasedbi Dejana Jakare. Ta je slavila z visokih 48:77.

Razen v drugi četrtini, ki so jo Helios Sunsi dobili le za dve, s 14:12, so bili v vseh ostalih Domžalčani premočni za ekipo Zlatoroga. Čeprav so do polčasa vsega petkrat vrgli izza črte 6,75m, so imeli zaradi nerazpoložene domače zasedbe ob glavnem odmoru vseeno 12 točk naskoka (24:36). V nadaljevanju so se Sončki sicer kar nekaj časa trudili prebiti tistih +20, ki bi verjetno le zagotavljali bolj mirno končnico, do tega pa prišli čisto ob izteku 3. četrtine, ko je za 39:59 uspešno položil Miroslav Pašajlić. V zadnjem delu igre se je domžalska prednost le še povečevala, najvišja je bila malo pred koncem, ko je trojko za +31, 46:77, zadel Aljaž Bratec.

Visoka zmaga Helios Sunsov za zaključek leta 2021!

Ob enakomerno razdeljenih minutah je največ točk pri Sunsih dosegel Carlbe Ervin (15 točk, 4 podaje), 14 točk in 5 skokov je prispeval Venky Jois, po 12 sta jih dodala kapetan Blaž Mahkovic in prej omenjeni Pašajlić (5 skokov). Prvi strelec Laščanov je bil Jan Kellner s 13 točkami.

Dejan Jakara, trener Helios Suns: “Zadovoljen sem s pristopom fantov. Od začetka do konca smo držali visok nivo energije, kar je tudi pripeljalo do tega rezultata. Več kot zadovoljni smo lahko, da smo leto 2021 zaključili na tak način. Zasedbi BaPaJo Team se zahvaljujem za pogostitev po tekmi, vsem skupaj pa ob tej priložnosti želim čim lepše praznične dni, vesel vstop v novo leto ter seveda čim bolj zdravo in uspešno 2022. Pa da bi se kmalu lahko v čim večjem številu ponovno srečevali v Športni dvorani Domžale.”

Helios Sunsi bodo novoletne praznike preživeli na vrhu lestvice državnega prvenstva, ob desetih zmagah so v dosedanjem delu prvenstva doživeli en sam poraz. Zlatorog je z ravno obratnim izkupičkom zadnji. Domžalčani bodo v naslednjih še trenirali, nato okoli novega leta dobili nekaj dni prosto, a bodo kmalu spet na delu, saj jih že 4. januarja čaka domača tekma s Šenčurjem, upamo, da tudi v vaši družbi!

Liga Nova KBM, 11. krog (Laško, 26. 12. 2021)

Zlatorog Laško – Helios Suns 48:77 (12:22, 12:14, 15:23, 9:18)

Zlatorog: Jančar Jarc 2, Medved 6, Kerić, Filipič 3, Pirš 2, Kalan, Kellner 13, Grušovnik 8 (7 skokov), Miljković 3 (5 skokov), Dragan 9 (5 skokov), Tunstall 2 (7 skokov), Tratar
Helios Suns: Šujica, Bratec 5, Ferme, Pašajlić 12 (5 skokov), Mirtič 2 (5 skokov), Ervin 15, Oman 2, Mahkovic 12, Jois 14 (5 skokov), Sirc, Prepelič 4 (6 skokov), Šantelj 11