Domžalski košarkarji se iz Sarajeva, kjer je potekal tretji turnir Lige ABA 2, vračajo z zmago in dvema porazoma, a hkrati tudi z zavedanjem, da letos lahko enakovredno igrajo čisto z vsako zasedbo drugega razreda regionalnega tekmovanja. Po tesnih končnicah z MZT-jem in Vojvodino, tudi v obračunu s Širokim ni bilo nič drugače. Zmago je bosanski zasedbi zagotovil Ive Ivanov, ki je v zadnjih trenutkih tekme dosegel dve trojki, drugo manj kot sekundo pred koncem. Met iz obupa kapetana Blaža Mahkovica, ki bi ob zvoku sirene poskrbel za podaljšek, ni zadel cilja.

Helios Suns se iz Sarajeva vračajo z dvema tesnima porazoma in še bolj tesno zmago. (foto: ABA2/Dragana Stjepanović)

Za razliko od prvih dveh tekem Helios Sunsov v Sarajevu, je bil tokrat Široki tisti, ki je narekoval rezultatski ritem. Domžalčani, ki so se v boj od odsotnem Miroslvu Pašajliću podali še brez poškodovanega Tadeja Fermeta, so vodili na samem začetku (2:3) in pa tik ob koncu 1. polčasa (42:43, 44:45), ves preostali čas pa so bili v vodstvu košarkarji iz Širokega Brijega. Pred zaključkom 3. četrtini so bili že na +12, 67:55, enako tudi še sedem minut pred koncem (82:70), potem pa sta Carlbe Ervin in Venky Jois poskrbela za skoraj da popoln priključek Heliosa (85:82). V samem zaključku tekme pa smo spremljali le še festival trojk. Najprej minuto in pol pred zadnjo sireno Aljaž Bratec za znižanje domžalskega zaostanka na 88:85, a je hitro vrnil Ivanov. Za izenačenje na 91:91 sta poskrbela Ervin in Mahkovic, slednjemu je pri zadeti trojki slabih 20 sekund pred koncem pomagala tudi tabla. In potem, kot že omenjeno, je 0,8 sekunde pred koncem še enkrat izza črte 6,75m zadel Ivanov, po minuti odmora pa Domžalčani niso več prišli do odprtega meta. Široki je tako slavil s 94:91.

Domžalčanom ni pomagalo niti 33 točk Carlbeja Ervina. (foto: ABA2/Dragana Stjepanović)

Prvo ime Širokega je bil, kot že ničkolikokrat letos, Luka Božić s 25 točkami in 9 podajami, 18 točk in 8 skokov je dodal Mate Vucić, junak Ivanov pa je prispeval 17 točk in 5 skokov. Heliosu ni pomagalo niti 33 točk in 7 skokov Ervina, z 21 točkami mu je sledil Mahkovic, odličen je bil s 15 točkami ter po 5 skoki in podajami tudi Jois. Domžalčani s štirimi zmagami in tremi porazi trenutno zasedajo mesta na sredini lestvice. Naslednji turnir bo na sporedu konec januarja.

Liga ABA 2, 7. krog (Sarajevo, 18. 12. 2021)

Široki – Helios Suns 94:91 (26:19, 20:26, 25:20, 23:26)

Široki: Ivanov 17 (5 skokov), Kučan 9, Vucić 18 (8 skokov, 5 podaj), Bilinovac 7, Čolak 13 (6 skokov), Miletić, Galić, Ćavar 7, Božić 25 (9 podaj), Damjanović, Vujanović
Helios Suns: Šujica, Bratec 4, Ferme, Mirtič 3, Ervin 33 (7 skokov), Oman 3, Mahkovic 21, Jois 15 (5 skokov, 5 podaj), Sirc, Prepelič 7 (9 skokov), Šantelj 5