Na tretjem turnirju Lige ABA 2 v Sarajevu so oslabljeni Helios Sunsi, zaradi zaključka sezone v košarki 3×3 manjka Pašajlić, zaenkrat zabeležili po tesen poraz in še bolj tesno zmago. Premoč so priznali skopskemu MZT-ju, ugnali pa so Vojvodino iz Novega Sada.

Helios Suns v Sarajevu do zmage in poraza, čaka jih še tekma s Širokim. (foto: ABA2/Dragana Stjepanović)

V prvi tekmi turnirja so bili Domžalčani naravnost odlični prvih 30 minut srečanja proti MZT Skopje Aerodromu in bili vse čas v rahli prednosti (64:61), potem pa je v branilskih vrstah začela pešati sapa, ob odsotnem Miroslavu Pašajliću je bila tudi za Aljža Bratca to prva tekma po enomesečni odostnosti, kar so Severnomakedonci izkoristili in z delnih 14:2 na začetku zadnje četrtine preobrnili potek srečanja. Kljub noremu strelskemu zaključku tekme s strani Sunsov, trojke so letele z vseh strani, pa je MZT le uspel zadržati prednost in na koncu slavil s 94:88.

Pri zmagovalcih je Dustin Ware dosegel 23 točk in imel še 13 podaj, Robert Rikić je dodal 21 točk in 8 skokov, Adem Mekić (9 skokov) pa je vseh svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu. Pri Heliosu so si strelci točke bolj enakomerno porazdelili, z dvajsetimi je izstopal Tadej Ferme, 15 jih je dodal Leon Šantelj.

Leon Šantelj je bil na obeh tekmah med najbolj razpoloženimi posamezniki. (foto: ABA2/Dragana Stjepanović)

Po dnevu premora je Domžalčane čakal še obračun z Vojvodino, ki jo vodi legenadarni Miroslav “Muta” Nikolić. Potek tekme pa podoben kot proti MZT-ju; rahlo vodstvo skozi prvih 30 minut in napeta končnica, v kateri pa so Sunsi tokrat potegnili daljši konec. Po trojki Carlbeja Ervina je bilo sedem minut pred koncem +8, 66:58, po dveh zadetih prostih metih Urbana Omana tri minute pred koncem celo +9, 73:64, potem pa sta Nickolas Neal, ki je bil do tega trenutka praktično neopazen, in Petar Rakičević, strelsko pri Vojvodini najbolj razpoložen košarkar, slednje minuto pred koncem približala na vsega točko zaostanka (77:76). Domžalčani so se nato reševali z malimi osebnimi napakami, ki so jih še imeli na voljo, vseeno pa je imel Neal met oz. celo polaganje za zmago, ki pa ga k sreči ni zadel in pomembna zmaga je tako romala na domžalski račun.

Pri Heliosu je blestel Šantelj z 22 točkami in 5 skoki, 17 točk in 6 podaj je dodal Ervin, izpostaviti pa gre tudi 11 skokov Bineta Prepeliča. Na drugi strani je Rakićević ob 28 točkah ujel še 6 odbitih žog.

Domžalčane, ki trenutno s štirimi zmagami in dvema porazoma zasedajo 5. mesto na lestvici, v Sarajevu čaka še obračun s Širokim (sobota, 18. 12., ob 15.00), ki si ga boste lahko ogledali tudi v neposrednem TV prenosu na Arenasport 1.

Liga ABA 2, 5. krog (Sarajevo, 14. 12. 2021)

MZT Skopje Aerodrom – Helios Suns 94:88 (19:24, 16:21, 26:19, 33:24)

MZT: Krstevski 4 (5 skokov), Davis, Nikolov, Ware 23 (13 podaj), Robev 8 (5 skokov), Mekić 20 (9 skokov), Ivanov, Stojanovski 8, Milošević 10 (8 skokov), Rikić 21 (8 skokov), Mitevski
Helios Suns: Šujica, Bratec, Ferme 20, Mirtič 2, Ervin 11 (5 skokov, 6 podaj), Oman 10 (5 skokov), Mahkovic 13 (6 skokov), Jois 7, Sirc, Prepelič 10, Šantelj 15

Liga ABA 2, 6. krog (Sarajevo, 16. 12. 2021)

Helios Suns – Vojvodina 77:76 (17:16, 21:18, 23:22, 16:20)

Helios Suns: Šujica, Bratec 3, Ferme 12 (5 podaj), Mirtič 2, Ervin 17 (6 podaj), Oman 7, Mahkovic 6 (6 podaj), Jois 2, Sirc, Prepelič 6 (11 skokov), Šantelj 22 (5 skokov)
Vojvodina: Kočić 2, Banjac, Beslać 15 (6 skokov), Nedeljkov 3, Bjelica 13, Mirotić, Rakičević 28 (6 skokov), Vučetić 2, Neal 7, Zarić 3, Stanojević, Ljubičić 3