Helios Sunsi so prišli do devete zmage v Ligi Nova KBM, skupno z Ligo ABA 2 pa je bila to že 11. zaporedna tekma, ki so jo Domžalčani končali z dvignjenimi glavami. Na Polzeli so Hopsi v 1. polčasu še uspeli držati korak s Heliosom, v drugem ni šlo več. Kapetan Blaž Mahkovic je tekmo končal pri 31 točkah.

Domžalčani so se veselili novih dveh točk na gostovanju na Polzeli.

Po dokaj izenačenem prvem polčasu, ki so ga Domžalčani dobili za dve, 40:42, se je prednost na stran Heliosa začela nagibati v tretji četrtini, ki so jo Sunsi dobili za 10 (16:26). V zadnjem delu igre je razlika narasla tudi že na +17, končalo pa se je udobnih 73:85. Izpostaviti velja izjemno strelsko predstavo kapetana Mahkovica, ki je zadel vseh šest metov izza črte 6,75m, in pa nekaj atraktivnih potez Urbana Omana in Venkyja Joisa, ki jih boste lahko v naslednjih dneh zasledili na naših družbenih omrežjih.

Prvo ime domačih Hopsov je bil nekdanji košarkar Heliosa Marko Vranjkovič, ki je 18 točkam dodal še 9 skokov, Miha Vašl je ob 17 točkah dosegel 6 podaj. Na drugi strani je Mahkovic v statistiko vpisal 31 točk in 4 skoke, Carlbe Ervin pa 16 točk in 4 podaje. V naslednjem tednu Domžalčane v Sarajevu čaka tretji letošnji ABA2 turnir, v državnem prvenstvu, kjer ob devetih zmagah in enem porazu zasedajo sam vrh lestvice, pa bodo naslednjo tekmo, zadnjo v tem koledarskem letu, odigrali 26. decembra v Laškem. Hopsi bodo 18. decembra gostili Triglav.

Liga Nova KBM, 10. krog (Polzela, 10. 12. 2021)

Hopsi Polzela – Helios Suns 73:85 (22:26, 18:16, 16:26, 17:17)

Hopsi: Rizman 15 (5 podaj), Oberlajt, Pešak 2, Besedić 7 (5 skokov), Omladič, Glavan 4, Vranjković 18 (9 skokov), Bašić 6, Vašl 17 (6 podaj), Goltnik 4
Helios Suns: Šujica, Bratec, Ferme 3, Mirtič 2, Ervin 16, Oman 8, Mahkovic 31, Jois 8, Sirc, Prepelič 11, Šantelj 6