Helios Sunsi so prišli že do 10. zaporedne zmage, tri od teh so zabeležili v Ligi ABA 2, sedem pa v Ligi Nova KBM, zadnjo tokrat proti kranjskemu ECE Triglavu, ki je bil enakovreden nasprotnik zgolj prvih pet minut, potem pa so Domžalčani povsem zagospodarili na parketu domače Športne dvorane Domžale.

En zelo glasen “time out” domžalskega trenerja Dejana Jakare je bil potreben, da so se Helios Sunsi sredi prve četrtine le zresnili in zaigrali tako, kot se od njih pričakuje. Triglavani so tekmo namreč odprli z rezultatom 7:0, pred omenjeno minuto odmora v 7. minuti vodili še s 13:16, potem pa so Domžalčani s serijo 19:0 stvari le postavili na svoje mesto. Ob glavnem odmoru je semafor kazal domžalskih 48:30.

Kapetan Blaž Mahkovic je proti “svojemu” Triglavu 12 točkam dodal še 6 podaj.

Razlika je tudi v drugem polčasu zgolj naraščala, izjemno mlada zasedba Triglava enostavno ni uspela držati ritma domačih, pri katerih je trener Jakara precej minut za dokazovanje ponudil tudi najmlajšim trem članom ekipe, Tiborju Mirtiču, Lenartu Sircu in Timu Šujici. Prvi je bil ob Leonu Šantlju (13 točk, 8 skokov) celo najboljši strelec Sunsov, 13 točkam je dodal še 5 skokov, Sirc je prav toliko skokom dodal 7 točk in kar 4 pridobljene žoge, Šujica pa je tekmo končal s 5 točkami. Ob visoki zmagi Heliosa z 91:55 je bil pri Triglavanih prvi strelec nekdanji barvar Jan Maček z 18 točkami.

Zaradi naslednjega turnirja Lige ABA 2, ki Helios Sunse čaka v tednu od 13. decembra dalje, bodo naslednjo tekmo državnega prvenstva odigrali že v petek, 10. 12., ko bodo gostovali pri Hopsih na Pozeli.

Liga Nova KBM, 9. krog (Domžale, 4. 12. 2021)

Helios Suns – ECE Triglav 91:55 (22:16, 26:14, 24:12, 19:13)

Helios Suns: Šujica 5, Bratec, Ferme 9, Pašajlić 10 (6 podaj), Mirtič 13 (5 skokov), Ervin 7, Oman 4, Mahkovic 12 (6 podaj), Jois 6 (6 skokov), Sirc 7 (5 skokov), Prepelič 5 (7 skokov), Šantelj 13 (8 skokov)
Triglav: Hrovat, Urbiha 8 (10 skokov), Praljak 5, Maček 18, Milašinović 2, Eržen 3, Smrekar 2, Okorn 3, Čabrilo 14, Muratović (5 skokov)