Helios Sunsi nadaljujejo z odličnimi predstavami, tokrat so v boju za vrh Lige Nova KBM s 86:80 ugnali še neporaženo Krko iz Novega mesta. Skupaj z GGD Šenčurjem imajo zdaj vse tri ekipe na računu po 6 zmag in 1 poraz.

Obe zasedbi sta zaigrali močno oslabljeni, Domžalčani brez Blaža Mahkovica, Aljaža Bratca in Tiborja Mirtiča, Novomeščani pa brez Jureta Špana, Andreja Stavrova, Leona Stergarja in Hasahna Frencha. Začetek je bil malce bolj v rokah domžalskih košarkarjev, ki so 1. četrtino dobili s 26:22, a so Krkaši na začetku drugega dela igre že povedli s 26:27. Nato pa je sledilo odlično nadaljevanje Helios Sunsov. Do konca prvega polčasa so z delnih 22:4 pobegnili na 48:31, zadnjo besedo pa je imel najbolj izkušen košarkar Krke Rok Stipčević (to ime si še zapomnite), ki je s štirimi točkami postavil izid polčasa (48:35).

Carlbe Ervin

Gostje so bolje odprli drugih 20 minut in s trojko Jurija Macure prišli na -6, 51:45, super pa so odgovorili Carlbe Ervin, Urban Oman in Bine Prepelič, ki so domžalsko prednost hitro spet dvignili na varnih 15 točk (71:56). Še v 34. minuti bilo +16 za Helios Sunse, potem pa je na sceno stopil prej omenjeni Stipčević. S tremi trojkami je Krko približal na 80:75, tako da smo bili priča malo bolj dramatičnim zadnjim trem minutam, v katerih pa domžalska zmaga ni bila niti za trenutek vprašljiva. Potem, ko je minuto pred koncem Jan Kosi znižal na 83:80, je končni izid z zadetim prostim metom in nato še enim polaganjem postavil Prepelič.

Pri Helios Sunsih je blestel Carlbe Ervin s 27 točkami in po 5 skoki in podajami, 16 točk je dodal Tadej Ferme. Pri Krki je bil izjemen Rok Stipčević s 30 točkami in 7 podajami, 19 točk in 10 skokov je prispeval Jurij Macura.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitam svojim fantom za zmago. Mislim, da smo odigrali res dobro tekmo, z izjemo samega zaključka prvega polčasa in pa nekaj slabih minut na koncu tekme. Kar je normalno, da ob taki želji po zmagi tudi koncentracija vmes malce pade. Krka v zaključku tekme ni imela česa izgubiti, zato so šli lahko v tako ofenzivo, vseeno pa je tekma oz. zmaga zasluženo ostala v naših rokah.”

Urban Oman

Naslednja tekma Sonca čaka v nedeljo, 21. novembra, ko bo gostovala pri Nutrispoint Iliriji, tudi s prenosom na TV Sportklub, Krko pa naslednja tekma v Ligi Nova KBM čaka šele 1. decembra, ko se bo v gosteh pomerila z GGD Šenčurjem.

Liga Nova KBM, 7. krog (Domžale, 16. 11. 2021)

Helios Suns – Krka 86:80 (26:22, 22:13, 23:23, 15:22)

Helios Suns: Šujica, Bratec, Ferme 16, Pašajlić 6 (5 podaj), Ervin 27 (5 skokov, 5 podaj), Oman 8, Mahkovic, Jois 8 (6 skokov), Sirc, Prepelič 12, Šantelj 9
Krka: Arapović 2, Gibbs 6, Stipčević 30 (7 podaj), Špan, Stavrov, Medved, Kosi 5 (8 skokov), Stipaničev 3, Škedelj 12 (9 skokov), Lapornik 3, Macura 19 (10 skokov), Klobučar