Košarkarji Helios Suns so prišli do pete zmage v Ligi Nova KBM, s katero so še naprej tik pod vrhom razpredelnice državnega prvenstva. V 6. krogu so gostovali pri Termah Olimia v Podčetrtku in z izjemno ekipno predstavo slavili s 75:89.

Domžalčani, ki so pred tekmo ostali brez obolelega Aljaža Bratca, so obračun s Termalci odlično odprli in po desetih minutah vodili z 12:22. V 18. minuti je bilo po trojki Urbana Omana že +15, 26:41,  a so domači učinkovito zaključili prvi polčas in zaostanek do glavnega odmora znižali pod dvomestno številko (34:43).

V nadaljevanju so Helios Sunsi vseskozi držali varno razdaljo, malce smo zatrepetali le pred koncem 3. četrtine, ko so se domači po trojki nekdanjega Barvarja Sima Atanackovića približali na vsega tri točke zaostanka (55:58), a je imel odgovor pripravljen Tadej Ferme. Do konca obračuna pretirano stresnih trenutkov ni bilo več, zmaga s 75:89 pa je tudi odlična popotnica Domžalčanom pred ponedeljkovim odhodom na 2. letošnji ABA2 turnir.

Bine Prepelič je tekmo v Podčetrtku končal z dvojnim dvojčkom (11 točk, 11 skokov).

Atanacković je bil prvi strelec Podčetrtka z 18 točkami, 15 točk in 12 skokov je dodal Milojko Vasilić. V izjemni ekipni predstavi Domžalčanov sta s 16 točkami izstopala Tadej Ferme in Leon Šantelj (6 skokov), 14 točk in 9 podaj je prispeval Carlbe Ervin, z dvojnim dvojčkom pa je tekmo končal Bine Prepelič (11 točk in 11 skokov).

Kot rečeno, Helios Sunse v torek (15.00) in četrtek (21.00) v Osijeku na Hrvaškem čakata obračuna s črnogorskima Lovćenom in Sutjesko. Obe tekmi si boste lahko ogledali v prenosu na programih Arena Sport.

Liga Nova KBM, 6 . krog (Podčetrtek, 6. 11. 2021)

Terme Olimia Podčetrtek – Helios Suns 75:89 (12:22, 22:21, 22:22, 19:24)

Terme Olimia: Rozman, Strnad 13 (6 podaj), Škorjanc F., Boršič 2, Švigelj Ž. 4, Kitak, Škorjanc G. 8 (5 skokov), Benson 9 (6 skokov, 9 podaj), Cerkovnik 6, Švigelj A., Atanacković 18 (5 skokov), Vasilić 15 (12 skokov)
Helios Suns: Šujica, Bratec, Ferme 16, Pašajlić 5, Mirtič 4, Ervin 14 (9 podaj), Oman 6, Mahkovic 11, Jois 6 (7 skokov), Sirc, Prepelič 11 (11 skokov), Šantelj 16 (6 skokov)