V tokratnem krogu Lige Nova KBM so na svoj račun prišli gledalci, ki imajo radi napete, dramatične končnice, saj so se vsi trije obračuni, ki so bili na sporedu ta sobotni večer, zaključevali z minimalno razliko. Triglav je s 77:72 doma ugnal GGD Šenčur, Ilirija je v gosteh presenetila Rogaško z 79:78, Helios Sunsi pa so prišli do pomembne zmage na vedno neugodnem gostovanju v Šentjurju, končalo se je z 72:75.

Boljše so tekmo odprli Domžalčani, ki so na začetku druge četrtine povedli s 15:25, kar je bila tudi najvišja prednost ene ali druge ekipe v tokratnem obračunu. Do polčasa so domači zaigrali bolje, čeprav so Sunsi odlično zaustavili najboljšega strelca Šentjurja Patricka McGlynna, in zaostanek znižali na vsega eno točko (36:37).

Leon Šantelj

V drugih dvajsetih minutah smo spremljali izredno izenačen obračun, tudi nekaj povišane temperature med igralci ob ostrih prekrških, glasna negodovanja domače publike ter marsikatero tehnično napako, a hkrati tudi zelo napeto končnico, v kateri pa so bili v rahli prednosti vseskozi domžalski košarkarji. V 34. minuti so Sunsi  po košu Bineta Prepeliča spet povedli za deset (57:67), imeli še tri minute pozneje +9, a se je Šentjur minuto tik pred koncem vseeno uspel približati na vsega štiri točke zaostanka (67:71, 69:73), a je imel odgovor v obeh primerih pripravljen ameriški organizator igre Carlbe Lee Ervin. Za lepotni popravek rezultata za končnih 72:75 je s trojko ob zadnji sireni poskrbel Jernej Ledl.

Pri domačih je bil odličen Tim Tomažič s 15 točkami in 14 skoki, od tega kar osmimi v napadu. Pri Domžalčanih je Leon Šantelj dosegel 19 točk, eno manj je dodal kapetan Blaž Mahkovic, pri 15 točkah in 7 podajah pa je tekmo končal Ervin.

Šentjur 30. 10. gostuje pri Hopsih, Domžalčani pa bodo 1. 11. doma gostili Rogaško.

Liga Nova KBM, 4. krog (Šentjur, 23. 10. 2021)

Šentjur – Helios Suns 72:75 (15:23, 21:14, 19:21, 17:17)

Šentjur: Brunčević 12, McGlynn 11, Gunzek, Tabak, Tomažič 15 (14 skokov), Rikalo 11 (5 podaj), Držić 10, Đapa 2, Ledl 5, Dolinšek, Bruce 3, Nemanič 3 (8 skokov, 5 podaj)
Helios Suns: Šujica, Bratec 3, Ferme 3, Mirtič, Ervin 15 (7 podaj), Oman 1, Mahkovic 18 (7 skokov), Jois 9 (7 skokov), Sirc, Prepelič 7 (5 skokov), Šantelj 19