Košarkarji Helios Suns so po povratku s prvega turnirja Lige ABA 2 zanesljivo vpisali drugo zmago v ligi Nova KBM. V domači dvorani so premagali Zlatorog z 19 točkami razlike, 79:60.

Čeprav utrujeni, saj je bila to zanje tretja tekma v šestih dneh, so bili Domžalčani večino tekme v prednosti, tako da zmaga niti za trenutek ni bila pod vprašajem. Do dvomestne prednosti so sicer Helios Sunsi prvič prišli šele v drugi polovici tretje četrtine, ki so jo dobili s 24:9, najvišjo prednost pa so dosegli v 36. minuti pri 77:48. Gostje so v zadnjih minutah zgolj še ublažili poraz, na koncu je semafor kazal 79:60.

Najboljšo predstavo pri domačih je prikazal Leon Šantelj, ki je v 26 minutah na parketu, ob metu 9:12, dosegel 18 točk (6 skokov). Po 13 točk sta dodala Tadej Ferme in Carlbe Lee Ervin, 12 pa Blaž Mahkovic. Pri Zlatorogu, ki ostaja brez zmage, je 13 točk dosegel Jan Kellner.

Helios Sunsi bodo v naslednjem krogu, 23. oktobra, gostovali v Šentjurju, Zlatorog pa bo dva dni pozneje gostil Hopse iz Polzele.

Liga Nova KBM, 3. krog (Domžale, 17. 10. 2021)

Helios Suns – Zlatorog Laško 79:60 (19:13, 18:19, 24:9, 18:19)

Helios Suns: Šujica, Bratec 6 (5 podaj), Ferme 13, Mirtič 1, Ervin 13 (5 podaj), Oman 2, Mahkovic 12, Jois 8, Sirc, Prepelič 6 (8 skokov), Šantelj 18 (6 skokov)
Zlatorog: Jančar Jarc 11, Medved 3, Kerić 6, Filipič, Pirš, Kalan 3, Copot 6 (5 skokov), Kellner 13 (5 skokov), Grušovnik 6, Miljković 2 (10 skokov), Dragan 10 (8 skokov)