Helios Sunsi so v 2. krogu državnega prvenstva gostovali pri Gorenjski gradbeni družbi Šenčur in po atraktivnem prvem polčasu, ki so ga domači dobili s 50:44, v tretjem delu igre preveč popustili, da bi lahko v zadnjih desetih minutah še računali na kakšen preobrat. Končalo se je z visoko zmago domačih s 93:72.

V prvih dvajsetih minutah gledalci v Šenčurju niso videli kaj prida obrambe ne na eni, ne na drugi strani. So pa zato “gradbinci” z napadalno učinkovito igro nadaljevali tudi po glavnem odmoru, Helios Sunsom pa se je tudi v napadu ustavilo. Domači so tretjo četrtino dobili z 28:15, v zadnjih desetih minutah pa prednost s kolektivno predstavo zlahka zadržali.

Pri Domžalčanih je iz povprečja izstopal le Blaž Mahkovic z 19 točkami, pri Šenčurju pa je kar pet igralcev doseglo dvomestne številke, največ Nejc Martinčič (20 točk, Matej Rojc (18 točk, 6 podaj) in Jan Rebec (15 točk).

Blaž Mahkovic.

Domžalčane v naslednjem tednu čaka prvi letošnji turnir Lige ABA2, ki se bo odvijal na Zlatiboru, po vrnitvi pa 17. oktobra gostijo košarkarje Zlatoroga. Šenčur bo dan prej gostoval na Polzeli.

Liga Nova KBM, 2. krog (Šenčur, 8. 10. 2021)

GGD Šenčur – Helios Suns 93:72 (21:22, 29:22, 28:15, 15:13)

Šenčur: Ivković, Rizvić H. 5, Ožegovič 11, Rojc 18 (6 podaj), Rizvić R. 12, Martinčič 20, Malovčič, Tešić, Daneu 2, Strmčnik 2, Rebec 15, Ahmedović 8 (7 skokov)
Helios Suns: Šujica, Bratec 6, Ferme, Pašajlić 13, Mirtič, Ervin 3, Oman 6, Mahkovic 19, Jois 4, Sirc, Prepelič 8 (6 skokov), Šantelj 13 (6 skokov)