Uvodno tekmo sezone v Domžalah so pričakovano dobili košarkarji Helios Suns, ki so bili predvsem v drugem polčasu za razred boljši od tekmecev s Polzele. Po dokaj izenačeni prvi polovici tekme, se je drugi del končal z izidom 46:28 za Domžalčane, ki so lovili celo stotico, na koncu pa slavili z 98:77.

Hopsi so se v prvem polčasu držali zraven z izvrstnim metom izza črte 6,75m, saj so do glavnega odmora zadeli kar 8 trojk. Prednjačila sta predvsem Miha Vašl in nekdanji “barvar” Jure Besedić. Je bilo pa težko pričakovati, da bodo gostje zdržali silovit tempo Helios Sunsov, ki so že v prvih 20 minutah prebili petdeset danih točk, točen rezultat počasa je bil 52:49. V nadaljevanju  tekme se je razlika povečevala iz minute v minuto.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov.

Pri domačih je trener Dejan Jakara enakomerno razporedil minutažo med svoje varovance, najvišjo oceno pa si je prislužil Američan na mestu organizatorja igre Carlbe Ervin, ki je v dobrih 27 minutah na parketu dosegel 20 točk ter zbral po pet podaj in prav toliko skokov (indeks 28). Blaž Mahkovic je bil drugi strelec moštva z 18 točkami (met 6:14, 6 skokov), 17 točk ob metu 7:10 pa je prispeval Miroslav Pašajlić. Pri gostih je Vašl dosegel 18 točk (trojke 3:7), 15 pa jih je dodal Besedić (7 skokov).

Helios Sunse v 2. krogu, točneje 8. oktobra, čaka gotovanje v Šenčurju, Hopsi pa bodo dan pozneje gostovali v Kranju.

Liga Nova KBM, 1. krog (Domžale, 2. 10. 2021)

Helios Suns – Hopsi Polzela 98:77 (24:24, 28:25, 26:15, 20:13)

Helios Suns: Šujica, Bratec 8, Ferme 15, Pašajlić 17 (5 podaj), Ervin 20 (5 skokov, 5 podaj), Oman 8 (8 skokov), Mahkovic 18 (6 skokov), Sirc 2, Prepelič 5, Šantelj 5
Hopsi Polzela: Rizman 14 (5 skokov), Ramšak, Oberlajt, Pešak 4, Besedić 15 (7 skokov), Omladič 2, Glavan 7, Vranjkovič 9 (7 sklokov), Bašić 2, Vašl 18 (9 podaj), Goltnik 6, Borišek