Izjemnih prvih dvajset minut so Domžalčani odigrali v Stožicah in proti Olimpiji zaostajali zgolj za dve točki (38:36), potem pa smo v drugem polčasu na parketu gledali zgolj eno ekipo. Domači so se razleteli po igrišču in na koncu prepričljivo slavili z 89:58 ter v polfinalni seriji povedli z 1:0 v zmagah. Druga tekma bo v ponedeljek v Domžalah.

Domen Lorbek

Trener Dejan Jakara v Stožicah ni mogel računati na poškodovana Blaža Mahkovica in Daniela Vujasinovića, vseeno pa so se Domžalčani od prvega sodniškega meta naprej pogumno zoperstavili prvim favoritom za naslov državnih prvakov, Cedeviti Olimpiji. S trojko Tadeja Fermeta so v 8. minuti povedli s 15:18, a je Kendrick Perry poskrbel, da so na prvi odmor z rahlo prednost odšli domači (20:18). S podobno borbeno predstavo so Sunsi nadaljevali tudi v 2. četrtini, v kateri se je razigral nekdanji Zmaj Domen Lorbek in z devetimi točkami poskrbel za domžalskih 31:34, potem pa je ravno kontra, nekdanji član Heliosa, Alen Hodžić, s trojko Olimpiji zagotovil minimalno prednost ob polčasu (38:36).

Drugih dvajset minut pa je pripadlo Cedeviti Olimpiji. Sredi tretje četrtine so se domači košarkarji prvič občutneje odlepili (52:42), po zabijanju Jake Blažiča je bilo v 27. minuti 57:44, pred zadnjo četrtino pa 62:47. Ko je razlika v zadnji četrtini narasla preko 20 točk, je bila tekma odločena. Končalo se je s prepričljivih 89:58.

Bine Prepelič

Pri Ljubljančanih, ki so skok dobili kar s 46:28, je Jarod Jones dosegel 19 točk in temu dodal še 5 skokov. Prvi strelec Sunsov je bil Domen Lorbek s 17 točkami.

Dejan Jakara, trener Helios Suns: “Odigrali smo izredno dober prvi polčas, v drugem pa je kvaliteta Olimpije vseeno prišla do izraza, nam pa je zmanjkalo malo zanosa. Čestitke Ljubljančanom za zmago, vseeno pa bomo v Domžalah poskušali še dlje držati odpor proti glavnim favoritom za naslov.”

Druga tekma polfinala bo v ponedeljek, 17. 5., ob 18.00, v Športni dvorani Domžale.

Liga Nova KBM, 1. tekma polfinala (Ljubljana, 14. 5. 2021)

Cedevita Olimpija – Helios Suns 89:58 (20:18, 18:18, 24:11, 27:11)

Olimpija: Radović, Perry 14 (7 podaj), Hopkins 7 (6 skokov), Murić 8 (6 skokov), Blažič 13 (8 skokov), Brown 7 (6 skokov), Hodžić 11, Jones 19 (5 skokov), Ščuka, Dimec 6, Marinković 2, Rupnik 2 (5 podaj)
Helios Suns: Ferme 11, Mirtič, Orel, Bratec 6, Oman (6 skokov), Šikanić, Sekulović 4, Lorbek 17, Mahkovic, Hirschmann 2, Keely 8, Prepelič 10 (5 skokov)