Domžalski košarkarji so drugi del državnega prvenstva začeli s porazom na neugodnem gostovanju na Polzeli, kjer so bili domači Hopsi boljši s 84:75.

Hopsi so tekmo furiozno odprli in po petih minutah vodili že z 18:8, a se je nato odprlo tudi Davorju Konjeviću in ostalim Sunsom, tako da so domači po prvih desetih minutah vodili “le” s 27:23. Druga četrtina je pripadla domžalskim košarkarjem, rezultat polčasa (42:40) pa je s trojko postavil Konjević.

Domžalčani so bili odlični v začetku tretjega dela igre, ko so povedli s 46:56, zadeval je predvsem Urban Oman. Potem pa je sledil v letošnji sezoni že nekajkrat viden mrk Heliosa, ki je Hopse do konca četrtine popolnoma vrnil v igro. V zaključku 3. in na začetku 4. četrtine so domači napravili kar delnih 22:4, tako da so v 32. minuti vodili z 68:60. Dobri dve minuti pred koncem, potem ko je za tri zadel Krešimir Radovčić, so se Domžalčani približali na -5, česa več pa razpoloženi Hopsi niso dovolili. Ti so tako slavili s 84:75.

Odlično je igro domačih vodil Antony Collins, ki je tekmo končal z 21 točkami in kar 12 podajami. Pri Sunsih je Konjević prispeval 18 točk, Oman pa 14 točk in 5 skokov.

Domžalčani v torek, v 2. krogu Lige Nova KBM za prvaka, gostujejo pri Koper Primorski, v četrtek pa doma, v predzadnjem krogu Lige ABA 2, gostijo Split. Tekma v Kopru bo zaprta za javnost, ste pa zato lepo vabljeni na obračun z Dalmatinci!

Liga Nova KBM za prvaka, 1. krog (Polzela, 29. 2. 2020)

Hopsi Polzela – Helios Suns 84:75 (27:23, 15:17, 21:20, 21:15)

Hopsi: Kmetič, Collins 21 (12 podaj), Morina 9 (5 skokov), Pešak, Copot 4, Čebular 11, Goltnik, Vašl 16, Atanacković 13 (8 skokov), Vasilić 8, Rizman 2
Helios Suns: Konjević 18,. Šikanić, Radovčić 10, Prepelič 2, Pelko 4 (7 podaj), Bratec, Oman 14 (5 skokov), Šantelj 10, Mahkovic 10, Hirschmann 3, Florveus 4, Strel