Helios Sunsi letos na domačem parketu redko izgubljajo. Zelo redko. A tokrat se je končnica, ki je v letošnji sezoni že ničkolikokrat osrečila domžalske navijače, nagnila na stran gostov. Sparsi, v njihovem dresu smo pozdravili tudi otroka našega kluba Nejca Klavžarja, tako Domžale zapuščajo z zmago s 77:80.

Začetek tekme je pripadel domačim košarkarjem, po zaporednih koših Davorja Konjevića so Sunsi v 12. minuti povedli s 24:18. Na krilih Imrana Polutaka, nekdaj tudi člana novomeške Krke, so gostje uspeli rezultat do polčasa preobrniti, tako so ob glavnem odmoru vodili s 36:40. Njihova najvišja prednost je znašala +7, potem ko je takoj na začetku 3. četrtine trojko zdel Adin Vrabac (36:43), a so domači po košu in še dodatnem prostem metu Blaža Mahkovica hitro izenačili na 48:48.

Krešimir Radovčić

Sledil je nor zaključek tretjega dela igre, ko so gledalci v razmaku štirih minut videli kar 6 trojk, od tega dve domači, vmes pa je Mahkovic še zabil, tako da so Sunsi pred zadnjimi desetimi minutami, po polaganju Leona Šantlja, za Sparsi zaostajali za dve točki (58:60). Četrto četrtino je odlično odprl ameriški košarkar v gostujočem dresu, Darrius Strong, ki je Sparse odpeljal na 60:68, vseeno pa so se uspeli Domžalčani v zaključku tekme še enkrat več povsem približati.

Jure Pelko je tri minute pred koncem zadel trojko za 71:72, Šantelj pa je bil pol minute do konca obakrat uspešen z linije prostih metov za 75:77. Po zadetih prostih metih Adija Zahiragića pri gostih ter Konjevića na domžalski strani, ob izidu 77:80, je Heliosu ostalo še osem sekund za zadnji napad, a težek met z razdalje Krešimirja Radovčića ni zadel cilja.

Blaž Mahkovic

Mahkovic je tekmo končal pri 22 točkah in 5 skokih, 15 točk je dodal Šantelj. Prvi strelec gostov je bil Vrabac z 21 točkami. V izredno izenačeni ligi so Domžalčani s tem porazom padli na 8. mesto (8 zmag, 9 porazov), a so ob tem le dve zmagi oddaljeni od željenega mesta v polfinalu, do konca rednega dela pa je še 5. krogov. Je pa treba dodati, da Sunse čaka izredno zahteven razpored, že naslednji teden odhajajo v goste k drugouvrščenemu MZT Skopje.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Zaslužena zmaga gostov v izenačeni tekmi. Letos smo dobili že veliko takšnih končnic, danes se nam ni izšlo. Zgrešili smo preveč zicerjev in bili proti Sparsom, ki so močno dvignili formo, enostavno prešibki pod obročema.”

Liga ABA 2, 17. krog (Domžale, 23. 1. 2020)

Helios Suns – Spars Realway 77:80 (20:18, 16:22, 22:20, 19:20)

Helios Suns: Konjević 12, Šikanić, Radovčić 9, Maček, Prepelič, Pelko 9, Bratec 3, Oman 3, Šantelj 15, Mahkovic 22 (5 skokov), Hirschmann, Florveus 4 (7 skokov)
Spars: Strong 8, Zahiragić 8, Klavžar, Vrabac 21 (5 skokov), Grubelič 3, Ilić, Polutak 4, Memić, Kamenjaš 12 (6 skokov), Buza 8, Đekić 16 (9 skokov)