Domžalski košarkarji so v 15. krogu državnega prvenstva gostili novomeško Krko in z malce slabšo zadnjo četrtino (14:22) na koncu izgubili s 66:72. Nič hudega, Liga za prvaka je že zagarantirana, bo pa treba hitro dvigniti glave, saj že čez dva dni sledi tekma Lige ABA 2 v Tuzli.

Krešimir Radovčić

Prvi polčas je bil vseskozi poravnan, vseeno pa so imeli Krkaši malce več pobude. Helios Sunsi so v prvih 20 minutah vsega enkrat zadeli za dve točki, a so temu dodali še po sedem zadetih trojk in prostih metov, tako da so bili gostje ob polčasu spredaj le s 30:34. Tretja četrtina, predvsem zaključek le-te, je pripadla domačim, ki so z, v tem delu razpoloženim Krešimirjem Radovčićem, pred zadnjimi desetimi minutami povedli z 52:50.

Blaž Mahkovic

So pa gostje zato v začetku zadnjega dela igre stvari postavili na svoje mesto. Z delnih 9:0 so povedli s 55:64 in vodstva vse do konca niso velč izpustili iz rok. Domžalčani so se sicer nekaj minut pred koncem še približali na -4, za kaj več pa je zmanjkalo moči. Krka je tako slavila s 66:72 in je zdaj tudi že zelo blizu Lige za prvaka, kamor pa so Helios Sunsi že uvrščeni. Slednji bodo v državnem prvenstvu naslednjič aktivni šele 2. februarja, ko v Domžale prihajajo Hopsi.

Na domžalski strani je bil s 15 točkami in 5 podajami najbolj učinkovit Radovčić, pri Novomeščanih pa je Glenn Cosey dosegel 18 točk.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke Krki za zmago, mislim, da smo danes oboji odigrali dobro tekmo, se je pa na koncu pokazala njihova izkušenost in kvaliteta. Zadovoljen sem, kako smo se jim zoperstavili, zato me ob podobni igri v nadaljevanju sezone nima kaj skrbeti.”

Domžalske košarkarje sicer naslednja tekma čaka že čez dva dni v Tuzli (BiH), ko se bodo v Ligi ABA 2 pomerili s tamkajšnjo Slobodo.