Po dveh izjemnih predstavah proti Krki in Primorski, so domžalski košarkarji tokrat razočarali svoje navijače na gostovanju pri Petrol Olimpiji. Ljubljančani so bili prepričljivo boljši z 93:66.

Od prve minute naprej je bilo jasno, da tokrat kakšne bleščeče predstave s strani Sunsev ne bomo videli. Košarkarji Olimpije, prednjačil je predvsem Devin Oliver, so v prvem polčasu do vrha napolnili domžalski koš, dosegli kar 50 točk, Domžalčani pa kar 17 manj, in tekma je bila bolj kot ne odločena.

V drugih 20 minutah se stanje na parketu ni pretirano spremenilo, sta pa lahko, glede na visoko prednost Olimpije, oba trenerja priložnost za igro ponudila vsem košarkarjem. Ljubljančani so na koncu dobili vse štiri četrtine in slavili s 93:66.

Potem, ko je bilo v zadnji zmagi Sunsev proti Primorski kar šest Domžalčanov točkovno dvoštevilčnih, so bili tokrat vsaj do neke mere razpoloženi le Jure Pelko (16 točk), Božo Đumić (15 točk, 7 skokov) in Jaka Brodnik (11 točk, 5 skokov).

Jovan Beader, trener Helios Sunsev: “Zaslužena zmaga Olimpije, ki je bila veliko boljši nasprotnik. Imel sem občutek, da fantje niso verjeli v uspeh že ob odhodu iz Domžal. Nova priložnost za zmago nas čaka v soboto proti Rogaški. Po našem današnjem porazu in zmagi Slatinčanov nad Krko smo v težkem položaju, saj o svoji usodi ne odločamo več sami.”

Glavna preizkušnja pa za Helios Sunse prihaja to soboto, 28. 4., ko v Domžale prihaja neposredni tekmec za preboj v polfinale, Rogaška. Tekma se začne ob 20. uri, rabimo pa resnično glasno podporo s tribun. VABLJENI!

Liga Nova KBM, 12. Kolo (Ljubljana, 25. 4. 2018)

Petrol Olimpija – Helios Suns 93:66 (27:16, 23:17, 19:13, 24:20)

Petrol Olimpija: Kastrati 7, Radulović 6, Tratnik 2, Oliver 20 (5 skokov), Špan 3 (9 podaj), Bubnić 7, Badžim 15, Lorbek, Hrovat 10 (5 skokov), McCarron 6, Begić 14 (5 skokov), Sanon 3
Helios Suns: Brodnik 11 (5 skokov), Rojc, Pelko 16, Bratec 3, Oman 4, Močnik 2, Đumić 15 (7 skokov), Klavžar 2, Mahkovic 6, Besedić 5 (7 skokov), Shashkov 2, Strel