Tale poraz v Šentjurju pa zna še nekaj časa skeleti. 10 sekund pred koncem so Domžalčani še vodili za 4, nato pa prejeli koš, zgrešili dva prosta meta in za konec videli še domačega Marka Popadića, kako zadeva z dveh tretjin igrišča za neverjetno domačo zmago s 75:74.

Tri četrtine je vse kazalo na zanesljivo zmago Helios Sunsev, ki so še v 33. minuti vodili za 10, 62:52. Potem pa se je Domžalčanom povsem zaustavilo, domači pa so z delnih 11:0 v naslednjih treh minutah prišli do vodstva s 63:62. V zadnji dve minuti so košarkarji Šentjurja vstopili s prednostjo dveh točk, potem ko je za 70:68 zadel Miloš Pešić. Ko sta nato Božo Đumić in Jure Pelko poskrbela za šest zaporednih domžalskih točk ter vodstvo 74:70, do konca pa je bilo še 20 sekund, je kazalo, da so se Sunsi vseeno rešili.

Deset sekund pred koncem je še enkrat uspešno zaključil Pešić, a zgrešil dodaten prosti met, Domžalčani pa so žogo spravili do kapetana Jureta Močnika, nad katerim so domači dve sekundi pred iztekom časa storili osebno napako. Nato pa je šlo vse narobe. Močnik je zgrešil oba prosta meta, po drugem se je žoga srečno odbila na roko Pešića, ta jo je podaljšal do Marka Popadića, ki jo je iz svoje polovice igrišča vrgel naravnost od table skozi obroč za veliko veselje domačih navijačev.

Pri Šentjurju sta po 18 točk dosegla Corey Allen in Miloš Pešić, pri Sunsih pa je bil s 23 točkami najboljši Jure Pelko, 18 jih je dodal Božo Đumić (9 skokov), še dve manj pa 18-letni Alexander Shashkov (7 skokov).

Jovan Beader, trener Helios Sunsev: “Z našo igro v končnici si nismo zaslužili zmage. Enostavno nismo pokazali pravega karakterja. Z naše strani napake ter zgrešeni prosti meti, domači pa so nato srečno prišli do dveh točk.

Domžalčane že sredi tedna čaka nova preizkušnja, v sredo namreč v Domžale prihaja novomeška Krka.

Liga Nova KBM za prvaka, 8. kolo (Šentjur, 14. 4. 2018)

Šentjur – Helios Suns 75:74 (23:22, 16:33, 11:16, 25:14)

Šentjur: Debelak, Škoberne, Vodopivc, Andrinek, Rizman 3, Allen 18, Pešić 18 (6 skokov), Williams 3, Jurček 5, Popadić 14 (5 skokov), Bolčina 8 (8 skokov), Rojko 6 (6 skokov)
Helios Suns: Brodnik 3, Rojc 1, Pelko 23 (5 podaj), Jogan, Bratec, Močnik 2 (5 skokov, 5 podaj), Đumić 18 (9 skokov), Klavžar, Mahkovic 8, Besedić 3, Shashkov 16 (7 skokov), Strel