Dobra sezona je za našimi kadeti U17 A, ki so svojo letošnjo pot zaključili v četrtfinalu državnega prvenstva. Na zaključnem turnirju v Kopru je bila v tesni končnici boljša Sani Bistrica z 69:65.

V zaključni turnir so naši fantje vstopili s 7. mesta, torej so Bistričani pred četrtfinalno tekmo vseeno veljali za rahle favorite. A se Domžalčani niso mislili kar tako predati. Od prve minute dalje sta ekipi bili enakovreden boj, ki se je odločil šele v zadnjih trenutkih tekme. Bistričani se lahko zahvalijo predvsem Jaki Pešaku, da so ostali v položaju za morebitno zmago, saj je bil nezaustavljiv pri metu izza črte 6,75m, Domžalčani pa so si vloge v napadu lepo porazdelili.

V zadnji dve minuti tekme so sicer z rahlo prednostjo vstopili mladi Sunsi, a je nato igrišče s peto osebno napako moral zapustiti Jure Snoj, Bistričani pa so odgovorili s trojko Bineta Prepeliča in tekmo nato z dobrim izvajanjem prostih metov obrnili sebi v prid ter slavili z 69:65.

Že omenjeni Jaka Pešak je tekmo končal s 7 zadetimi trojkami in skupno 29 točkami, na domžalski strani pa je Vid Rener 16 točkam dodal še 9 skokov in 5 podaj, Saša Stanišić 15 točkam 7 skokov, Jure Snoj pa 12 točkam kar 15 uspešno pobranih žog.

Končnega uspeha na zaključnem turnirju v Kopru so se veselili domači košarkarji Koš Primorske, ki so v finalu ugnali kranjski Triglav. Bistričani so po slavju proti Slovanu prišli do 3. mesta.

U17 1.SKL, zaključni turnir (Koper, 12. – 15. 4. 2018)