Pretekli vikend so bile na delu ponovne vse klubske selekcije, od pionirjev U13 navzgor do mladincev U19. Pionirji so igrali v gosteh, kadeti in mladinci pa doma, v Športni dvorani Domžale. Ta je bila pravzaprav aktivna že med tednom, saj so zaostalo tekmo igrali mladinci U19 A.

Tekma mladincev A proti KK Ljubljana se je igrala v četrtek, 25. 1. Na precej izenačeni tekmi se je rezultat prevesil na domžalsko stran šele v zadnjih petih minutah tekme, ko so Sunsi, predvsem po zaslugi dobre obrambe, prišli do novih ligaških točk. Slavili so s 73:64.

U19 1. SKL (Domžale, 25. 1. 2018)

Helios Suns A – Ljubljana 73:64 (25:19, 11:15, 18:15, 19:15)

Pionirji U13 B
so bili sicer gostitelji turnirja, ki pa so ga zaradi prezasedene domžalske dvorane gostili kar v telovadnici Podružnične šole Ihan. Čakali sta jih tekmi s Škofjeločani in Ljubljančani. V izredno zanimivi prvi tekmi turnirja, proti košarkarjem LTH Castingsa, so Domžalčani takoj na začetku povedli z izidom 8:3, a so se gostje v zadnjih dveh minutah prve četrtine vrnili na točko zaostanka. In tako je bilo pravzaprav vse do konca, z izmenjavanjem obeh ekip v vodstvu. Tekmo so v svojo prid domači obrnili šele v zadnji minuti, ko je prosti met za zmago s 37:36 dosegel Jaka Pajnič.

V drugi tekmi turnirja, proti vrstnikom Janč OKŠ, pa se je prednost Domžalčanov zviševala skozi celotno srečanje, na koncu je bilo 67:32.

U13 2. SKL (PŠ Ihan, 27. 1. 2018)

Helios Suns B – LTH Castings 37 : 36 (8:7, 13:15, 9:4, 7:10)

Helios Suns B – Janče OKŠ 67 : 32 (27:14, 17:6, 10:3, 13:9)

Gostovali so tokrat tudi pionirji U13 A, in sicer v Celju, kjer so jim nasproti stali domači košarkarji ter vrstniki Vranov iz Vranskega. Za fante je bil to zadnji turnir v drugem delu tekmovanja. Proti Štajerski so tokrat odšli v rahlo okrnjeni zasedbi, kljub temu pa so odigrali dve dobri tekmi. V obeh srečanjih so že do polčasa določili zmagovalca in si tako priigrali dve novi zmagi, ki jih peljeta v zgornji del 1. SKL U13. Pred njimi so tako še trije turnirji, ki bodo odločali o tem, ali bodo mladi Sunsi tudi letos zaigrali na zaključnem turnirju v tej kategoriji ali ne.

U13 1. SKL (Celje, 27. 1. 2018)

Celje – Helios Suns A 24:50 (7:10,4:19,7:15,6:6)

Helios Suns A – Vrani Vransko 63:37 (16:11,18:9,15:2,14:15)

V soboto sta bili aktivni tudi obe kadetski ekipi, ki sta svoji tekmi odigrali v domžalski športni dvorani. Prvi na vrsti so bili U17 B, naša pionirska ekipa, ki nastopa v 2. SKL za kadete. V goste so prišli košarkarji Krvavca Botane iz Cerkelj na Gorenjskem. Slednji so, podobno kot že na prvi medsebojni tekmi, odigrali kar se da agresivno, a so bili Domžalčani tudi tokrat na to dobro pripravljeni. Po prejetih 20 točkah v prvi četrtini, so obrambno veliko bolje zaigrali v nadaljevanju in tako že ob polčasu povedli s 57:25 ter s tem odločili zmagovalca. Po bolj mirnih naslednjih dvajsetih minutah se je končalo z domačo zmago z 90:66.

U17 2. SKL (Domžale, 27. 1. 2018)

Helios Suns B – Krvavec Botana 90:66 (31:20, 26:5, 22:20, 11:21)

Kadeti U17 A pa so imeli za tekmo B ekipe pomemben obračun z Zlatorogom iz Laškega. Tekma je odločala o uvrstitvi v ligo najboljših 6 ekip v Sloveniji, zato je bila pri fantih prisotna prevelika nervoza. Kljub temu, da v klubu nimamo nikakršnih rezultatskih pritiskov, so se fantje obremenili s pomembnostjo tekme in zato naredili preveč napak, da bi premagali razpoložene Laščane. Niso sicer bili preveč daleč, a ravno toliko oddaljeni, da so gostje prišli do zanesljive zmage s 73:60.

U17 1. SKL (Domžale, 27. 1. 2018)

Helios Suns – Zlatorog 60:73 (15:24, 11:15, 22:18, 12:16)

V nedeljo dopoldan sta bili aktivni obe pionirski ekipi U15, sta pa tokrat obe gostovali. U15 B so se na svojo tekmo odpravili že v zgodnjih urah, saj jih je čakala tekma v Kočevju. V prvi medsebojni tekmi so Domžalčani na domačem parketu košarkarje Lesdoga brez večjih težav ugnali, obračun v Kočevju pa je bil čisto nekaj drugega. Obe ekipi sta se prvih 20 minut izmenjavali v vodstvu, ob polčasu pa so naši Sunsi vodili le za točko. Šele v tretji četrtini je Domžalčanom uspelo, da so prvič malce bolj pobegnili in povedli za 8 točk. Gostitelji so se v zadnji četrtini dvakrat približali na manj kot štiri točke zaostanka, vendar pa jim je v zadnjih treh minutah zmanjkalo moči, tako da so naši fantje z delnim izidom 10:0 odločili zmagovalca srečanja.

U15 1. SKL (Kočevje, 28. 1. 2018)

Lesdog Kočevje – Helios Suns B 57:73 (9:11,18:17,14:22,16:23)

Odlično srečanje pa imajo za sabo tudi pionirji U15 A, ki so tokrat gostovali v legendarni Hali Tivoli, nasproti pa jim je stala ekipa Petrol Olimpija A. Slednji niso zaigrali v kompletni postavi, kar se je hitro poznalo na rezultatu, saj so Domžalčani že prvi del igre dobili s 30:13 in tako nakazali, v katero smer se bo gibala tekma. Razlika je naraščala vse do začetka zadnje četrtine (87:46), potem pa je domačim le uspelo malce ublažiti poraz. Vseeno se je končalo s prepričljivih domžalskih 89:59.

U15 1. SKL (Ljubljana, 28. 1. 2018)

Petrol Olimpija A – Helios Suns A 59:89 (13:30, 15:19, 12:28, 19:12)

Popoldan pa sta na parket domače dvorane stopili še obe mladinski ekipi. Najprej U19 A, ki so v Domžalah gostili Krko iz Novega mesta. Gostje so bili vse do te tekme še neporaženi, kar pa se je, kot boste videli na koncu, tokrat spremenilo. Sicer so sredi 2. četrtine Novomeščani pobegnili že na +17, a so ob koncu prvega polčasa Domžalčani le zaigrali nekoliko bolj zbrano in zaostanek zmanjšali. V drugem polčasu se je rezultat počasi obrnil v prid Heliosa, ki je v zaključne minute vstopil z varno rezultatsko razliko in tekmo na koncu z 80:69 tudi mirno dobil. Napadalno je bil pri domačih tokrat odličen Alexander Shashkov z 28 točkami, Nejc Klavžar pa je bil le en skok oddaljen od trojnega dvojčka (11 točk, 9 skokov, 13 podaj).

U19 1. SKL (Domžale, 28. 1. 2018)

Helios Suns A – Krka 80:69 (16:17, 15:20, 24:16, 25:16)

Mladinci U19 B
, pravzaprav oslabljena kadetska A ekipa, saj sta Jan Maček in Vid Rener priključena A mladincem, pa so se tokrat zoperstavili vedno neugodnemu Tolminu. Slednjega vodi oče našega nekdanjega člana, Jana Močnika. Domžalčani so bili večino tekme v rahli prednosti, a so jih Tolminci ujeli v samem zaključku srečanja. V zadnji minuti so bili domači vseeno bolj zbrani, odločilno trojko za zmago s 67:66 pa je prispeval Nejc Popelar. Domžalčani tako nadaljujejo niz neporaženosti v 2. SKL.