Pester vikend imajo za sabo mlajše ekipe domžalskega kluba, saj so odigrale zadnje tekme prvega dela državnega prvenstva. Medtem ko so si preostale ekipe že zagotovile napredovanje med najboljše, pa je težko delo čakalo mladince U19 A, ki jih je med najboljših osem peljala le morebitna zmaga v gosteh pri KOŠ Primorski.

Pionirji U13 B so tokratni turnir igrali “doma”, v Športni dvorani Domžale, proti B-ekipama Petrol Olimpije in Parkljev. Proti Olimpiji sta se v začetku tekme peterki vseskozi izmenjevali v vodstvu, četrtino pa zaključili z razliko 1 točke v korist gostov. V drugih osmih minutah so domači povedli za 5 točk in prednost obdržali do polčasa, a so Ljubljančani v tretjem delu igre ujeli zaostanek, tako da je bilo pred zadnjimi osmimi minutami igre izenačeno na 31:31. V zadnji četrtini so Domžalčani ponovno zaigrali bolje in z delnim rezultatom 11:2 tudi zasluženo slavili. V drugi tekmi proti Parkljem B pa se je premoč domačih kazala že od samega začetka. Odlični prvi dve četrtini sta pomenili domžalsko prednost ob polčasu za +24, 38:14. Še odlična tretja četrtina in malo slabša koncentracija v zadnji, sta pomenili končno zmago z visoko razliko.

U13 2. SKL, 3. turnir (Domžale, 18.11.2017)

Helios Suns B – Petrol Olimpija B 42:33 (14:15, 13:8, 4:8, 11:2)

Helios Suns B – Parklji B 68:34 (15:6, 23:8, 18:3, 12:17)

Kadeti U17 A so še drugič letos ugnali Konjice-Zreče. Na sliki Nejc Popelar.

Soboto dopoldne sta bili aktivni tudi obe kadetski ekipi. U17 B so gostovali na OŠ Ledina pri Jančah B in brez večjih težav slavili z 88:58, čeprav so vsaj v prvem polčasu domači kar konkretno pokazali zobe, potem ko so se Domžalčani po odličnem začetku malce uspavali. So pa zato drugi polčas dobili s kar 50:27 in zabeležili še šesto zmago na šestih odigranih tekmah. Zadnjo tekmo skupinskega dela pa so odigrali tudi kadeti U17 A, ki so gostovali v Slovenskih Konjicah. Domžalčani so že v uvodnih minutah pokazali veliko energije v obrambi in dosegli precej lahkih košev iz protinapadov. Domačini so bili oslabljeni, a so vseeno nudili dober odpor in se borili vse do konca tekme, vprašanje o zmagovalcu pa je bilo vseeno hitro rešeno.

U17 2. SKL, 3. kolo (Ljubljana, 18.11.2017)

Janče B – Helios Suns B 58:88 (18:26, 13:12, 14:28, 13:22)

U17 1. SKL, 3. kolo (Slo. Konjice, 18.11.2017)

Konjice Zreče – Helios Suns A 56:75 (7:24, 17:19, 12:18, 20:14)

Z zadnjim dejanjem prvega dela prvenstva sta v nedeljo dopoldan opravili tudi ekipi pionirjev U15. Helios Suns B so na gostovanju v Hrastniku do zmage prišli z odlično igro v prvih treh četrtinah, saj so pred zadnjimi desetimi minutami vodili z 42:22. Nato pa je sledilo nekaj slabših minut in Hrastničani so zavohali svojo priložnost, zadnji del igre dobili z 19:4, a je bilo to premalo za preobrat in Domžalčani so se zasluženo veselili nove zmage, s tem pa tudi napredovanja v spodnji del 1. lige. Rutinirano pa so s svojo tekmo opravili tudi U15 A, ki so se tokrat odpravili v Vojnik. Domači so se predstavili v dobri, borbeni luči, le pri zaključkih so bili preveč nenatančni, kar se je poznalo tudi pri končnem rezultatu. Domžalčani pa so, razen malce zaspane prve četrtine, lepo polnili nasprotni koš, bili sicer na koncu za dve točki prekratki za stotico, a slavili z visokih 98:29. Na tem mestu gre tudi zahvala domačinom, da so privolili v malo zamaknjeno uro začetka tekme, da je lahko trener Heliosa, Gašper Papež, v Domžalah normalno zaštartal rekordni dan Šole košarke.

U15 2. SKL, 4. kolo (Hrastnik, 19.11.2017)

Hrastnik – Helios Suns B 41:46 (7:12, 11:14, 4:16, 19:4)

U15 1. sKL, 4. kolo (Vojnik, 19.11.2017)

Vojnik – Helios Suns A 29:98 (10:18, 5:26, 9:30, 5:24)

Brez težav so s šesto prepričljivo zmago prvi del zaključili tudi pionirji U15 A. Na sliki pri metu Mark Hal Pehlič.

Popoldan pa je sledil še vrhunec vikenda oz. pravzaprav kar tega prvega dela prvenstva za naše ekipe. Ob tekmi B mladincev proti Jančam B, ki so se zaradi težav z začetkom lige pomerili še drugič v tem tednu in tudi tokrat, z odlično igro v obrambi in še bolj učinkovitim napadom, prepričljivo slavili, je bil glavni fokus usmerjen v Koper, kjer so mladinci U19 A potrebovali zmago proti KOŠ Primorski za uvrstitev med najboljših osem ekip. Tekma je imela zato še prav poseben naboj, ob tem, da so Koprčani pred dvema tednoma tudi slavili v Domžalah in je bilo v igri tudi malce povračila. Po izenačeni prvi četrtini (19:19), so naši košarkarji prestavili prestavo višje ter z zbrano igro pričeli višati prednost vse do zaključnih minut tekme. Končni rezultat 96:64 je pravi pokazatelj, kaj lahko naredi malce motivacije, predvsem pa malo več skoncentrirane igre. Fantom čestitke za prikazano igro.

U19 2. SKL, 3. kolo (Ljubljana, 19.11.2017)

Janče B – Helios Suns B 62:113 (16:33, 22:28, 13:29, 11:23)

U19 1. SKL, 3. kolo (Koper, 19.11.2017)

KOŠ Primorska – Helios Suns B 64:96 (19:19, 12:24, 12:23, 21:30)

Mladinci U19 A so v Kopru pokazali pravi obraz in se z visoko zmago nad KOŠ Primorsko uvrstili med najboljših osem ekip v Sloveniji.