Košarkarji Helios Suns so v 6. kolu Lige Nova KBM za prvaka s 65:89 izgubili proti Krki in zabeležili šesti poraz v tem delu tekmovanja.

Tekma je bila še najbolj izenačena v prvi četrtini, ki so jo Novomeščani dobili s štirimi točkami razlike (24:20), nato pa se je prednost z delnim izidom 7:0 hitro povečala na enajst točk (31:20), kakršna je bila tudi ob koncu prvega polčasa (46:35). Najboljši strelec prvih 20 minut je bil mladi Aljaž Bratec, ki je zbral 13 točk, na koncu 18.

Drugi polčas ni prinesel sprememb – Novomeščani so vztrajno višali prednost. Z novim delnim izidom 7:0 je bilo po 22 minutah že 18 točk razlike (53:35), 3 minute pred koncem tretje četrtine 19 (63:44), pred začetkom zadnjega dela igre pa je bilo izhodišče Helios Suns -20 (49:69). Po košu Jukića tri minute in pol pred koncem je Krka vodila že s 26 točkami razlike, največjo razliko zabeležila pri 89:62, rezultat pa se je na koncu ustavil na 89:65.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Krka je vnovčila svoj širok roster in zasluženo zabeležila zmago. Bili so konkretni od prve do zadnje minute, zato jim čestitam. Ne glede na poraz smo izpolnili enega od zadanih ciljev in izgubili manj žog kot na prejšnjih tekmah. To nam daje optimizem in zagon za tekme ki se vrstijo v napornem ritmu.”