Košarkarji članske ekipe Helios Suns so v 5. kolu Lige Nova KBM za prvaka kljub dobri predstavi v drugem polčasu z 79:72 izgubili na gostovanju v Rogaški Slatini.

1Košarkarji Dejana Čikića so tekmo slabo začeli in že v 5. minuti zaostajali s 4:14, prvo četrtino izgubili s 14:21, v 14. minuti pa so zabeležili že 13 točk zaostanka (16:29). Igra v napadu ni stekla, kot bi si želeli, gostitelji pa so polčas dobili s 40:28.

V drugem delu igre so državni prvaki zaigrali precej bolje in z nekaj odličnimi potezami ter boljšo predstavo v obrambi zaostanek vztrajno nižali. V 24. minuti je ta znašal 6 točk (38:44), le dve minuti kasneje pa po dveh zadetih prostih metih Sima Atanackovića, z 18 točkami najboljšega strelca Domžalčanov, štiri (43:47). Tretjo četrtino so dobili z 18:24 in napovedali zanimivih zadnjih 10 minut.

Rogaška je na začetku zadnje četrtine znova pritisnila na plin in v 32. minuti povedla s 63:54, v 37. minuti pa z 71:63. Po nekaj odličnih napadih Helios Suns je tekma postala izjemno napeta, gostom pa se je nasmihala tudi možnost za preobrat na tekmi, na kateri sicer niso niti enkrat vodili. Z delnim izidom 9:3 so 44 sekund pred koncem po zabijanju mladega Urbana Omana prišli le na dve točki zaostanka (72:74), a nato po nešportni osebni napaki Juraja Segarića prejeli tri točke s prostih metov in 27 sekund pred koncem zaostajali z 72:77. Po zgrešenem metu Aljaža Bratca, ki je dosegel 9 točk, je Darwin Davis Jr., s 24 točkami najboljši strelec na tekmi, dosegel še zadnja prosta meta in zmaga je ostala doma (79:72.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Kljub porazu igralcem danes ne očitam borbenosti in pristopa. Ko bomo uspeli zmanjšati število izgubljenih žog, bomo lahko pričakovali tudi pozitivne rezultate. Čestitke Rogaški za zmago.”