Moštvo Helios Suns je na uvodni tekmi Lige Nova KBM za prvaka v Športni dvorani Domžale z 59:76 izgubilo proti Krki. Prvo zmago si bodo Domžalčani skušali priigrati na sobotnem obračunu proti Zlatorogu iz Laškega (19.00).

1Novomeščani so tekmo silovito začeli in dosegli uvodnih 12 točk, toda košarkarji trenerja Dejana Čikića so se kmalu zbrali in sredi druge četrtine rezultat izenačili na 26:26. Kljub temu so sedemkratni državni prvaki polčas končali s šestimi točkami naskoka (39:33), v tretji četrtini pa so prednost še povišali (56:39). Ko je semafor sredi zadnjega dela igre kazal 69:46 v korist Krke, je bila tekma tudi dokončno odločena.

S 14 točkami in petimi podajami se je v dresu Helios Suns najbolj izkazal Juraj Segarić, Tomaž Bolčina pa je dodal 11 točk. Nihče od preostalih košarkarjev domžalskega kluba ni presegel meje desetih točk. Pri Krki je to uspelo štirim igralcem, s po 14 točkami pa sta bila najbolj učinkovita Dominique Tequan Elliot in Ronald Lee Curry mlajši.

V soboto slovenske prvake čaka nova preizkušnja v boju za mesto v polfinalu državnega prvenstva. V Domžale prihajajo košarkarji Zlatoroga iz Laškega, ki so na prvi tekmi Lige za prvaka izgubili proti Rogaški z 59:75.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Glavni dogovor pred začetkom tekme je bil vzpostavitev agresivne igre in odločen pristop v skoku, obrambi in borbi za posest žoge, a se tega do druge četrtine, v kateri smo zaostane zmanjšali, žal nismo držali. Tudi v drugem polčasu v tem elementu nismo bili na ravni, na kakršni bi morali biti in mislim, da imamo še precej rezerve. Če želimo prikazati naše košarkarske kakovosti, se moramo tekmecem najprej zoperstaviti z agresivno igro.”