Košarkarji Helios Suns so na zadnji tekmi rednega dela Lige Nova KBM s premagali Portoroža (78:58), vpisali trinajsto zmago sezone in se s tem uvrstili v ligo za prvaka, v kateri bo nastopilo najboljših šest ekip.

2Domžalčani se bodo v drugem delu lige vnovič pomerili proti Krki, Unionu Olimpiji, Zlatorogu, Hopsom in Rogaški, kar pomeni, da se v Domžalah znova obeta vsaj pet izjemnih tekem proti kakovostnim tekmecem. Liga za prvaka se bo začela 22. marca, v končnico pa se bodo uvrstila štiri najboljša moštva.

Ekipa Dejana Čikića je v tem krenila silovito in že v 5. minuti po delnem izidu 11:0 in izjemnem zabijanju Tomaša Kyzlinka vodili z 11:2. Češki košarkar je bil vroč tudi v naslednjih napadih in je poskrbel za še dve zabijanji po protinapadih za 15:5 in 17:7 v 7. minuti, še pred koncem polčasa pa je s trojko poskrbel za najvišjo vodstvo domače ekipe – 21:10. Druga četrtina je postregla z bolj izenačeno igro ter vrnitvijo Portoroža, ki je zapretil z zadetim metom za tri točke Sebastiana Borseta (30:28), a so bili gostitelji dovolj zbrani, da so znova povedli z višjo razliko (41:32), vseh enajst točk za to pa sta dosegla Kyzlink in Juraj Segarić.

V tretji četrtini je prednost državnih prvakov skokovito naraščala in ob slabši napadalni igri košarkarjev z Obale, ti so prvi koš dosegli šele po sedmih minutah in pol, ter dveh zadetih prostih metih Coryja Remekuna povedli že s 57:32. Portorožani so v tem delu igre dosegli le dve točki, Helios Suns pa 23, kar je bilo dovolj za vodstvo pred zadnjimi 10 minutami s 64:34. Končnica ni postregla s presenečenjem, gostitelji so še vedno držali vse niti igre v svojih rokah in še drugič v tej sezoni premagali tekmeca, tokrat z 78:58.

Končna uvrstitev Helios Suns v prvem delu bo jasna od sredine tekme Rogaške in Uniona Olimpije. V primeru zmage izbrancev Damjana Novakovića bodo državni prvaki ligo za prvaka začeli kot šestouvrščeni, v primeru poraza pa kot peta ekipa, s čimer bi prvo tekmo, v sredo, 22. marca, igrala na domačem parketu proti Krki ali Unionu Olimpiji.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Kljub visoki zmagi tekma ni bila lahka, saj so gostujoči košarkarji predvsem v prvem polčasu odigrali zelo korektno. Glede na to, da je bila pomembnost tekme velika, je bilo pri naših fantih čutiti tudi nekaj nervoze, a so se ti na račun agresivne obrambe v drugem delu igre sprostili in prišli do želenega rezultata. Z zmago smo dosegli prvi cilj sezone, uvrstitev v Ligo Nova KBM za prvaka, za kar fantom tudi čestitam.”