Košarkarji Helios Suns so na gostovanju pri Hopsih iz Polzele doživeli poraz (70:87), in bodo morali mesto v Ligi Nova KBM za prvaka iskati v zadnjem kolu proti Portorožu (torek ob 19.00 v Domžalah).

????????????????????????????????????

Domača ekipa je tekmo začela silovito in si že po prvi četrtini priigrala 15 točk naskoka. V nadaljevanju so se slovenski prvaki nekoliko približali, nato pa v tretji četrtini dosegli le devet točk, kar so Polzelani izkoristili in se pred zadnjimi desetimi minutami oddaljili na 69:46. Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost, saj se gostom ni uspelo resneje približati Hopsom in ogroziti njihove zmage.

V dresu Helios Suns so štirje igralci dosegli dvomestno število točk. Največ, 13, jih je dal Tomaš Kyzlink, 11 in sedem skokov je vknjižil Tomaž Bolčina, po 10 točk pa sta prispevala Jure Močnik in Cory Olawale Remekun. Pri domačih je bil s 17 točkami, šestimi skoki in štirimi podajami najbolj razigran Dejan Čup. Jakob Čebašek je s 14 točkami in 13 skoki vknjižil dvojni dvojček.

Mesto v Ligi za prvaka bodo tako Domžalčani iskali v zadnjem kolu rednega dela Lige Nova KBM. V torek se bodo košarkarji Dejana Čikića v Športni dvorani Domžale pomerili s Portorožem, ki trenutno z eno zmago in 19 porazi zaseda zadnje, 12. mesto v najelitnejšem slovenskem košarkarskem tekmovanju.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Čestitke gostiteljem za več kot zasluženo zmago, bili so boljši v skoku in posledično tudi realizaciji. Mislim, da je po zmagovalni seriji ta poraz za nas prišel v pravem trenutku, da se ozremo na svojo igro, zapremo v dvorano in nadaljujemo z močnimi treningi. V kratkem nas čaka pomembna tekma, ki odloča o naši uvrstitvi v Ligo Nova KBM za prvaka, zato hočemo ta poraz izkoristiti v svoj prid in v torek na domačem igrišču prikazati pravi obraz.”