Union Olimpija je bila po zmagi na prvi tekmi četrtfinala Pokala Spar (87:70) boljša tudi v gosteh (68:63) in tako napreduje na finalni turnir tega tekmovanja, ki ga bodo ta vikend gostile Domžale.

11Uvodna četrtina ni obetala nič dobrega, saj so Ljubljančani hitro prišli do višje prednosti – ta je po 10 minutah igre znašala že +11 (8:19). Zgrešeni lahki meti izpod koša ter nerazpoloženost v napadu so se nadaljevali tudi v drugi četrtini, saj so gostje vodili že s +14 v četrti minuti druge četrtine. Sledil je napredek v izkoristku meta ter v obrambi s čimer so Domžalčani dosegli delni izid 9:0 (21:26). Na glavni odmor so aktualni državni prvaki odšli z devetimi točkami zaostanka (31:40).

Ekipi sta po sedmih minutah tretjega dela igre skupno dosegli le sedem točk (34:44), pred zadnjimi 10 minutami pa je bila razlika znova enajst (41:52). Gostitelje je pri igri ohranjal odlični Tomaš Kyzlink, ki je v četrti minuti zadnje četrtine zaostanek Helios Suns zmanjšal na le tri (52:55), na koncu pa pristal pri 25 točkah. Znižanja zaostanka oranžni niso izkoristili, časa za preobrat je zmanjkalo in na koncu so morali priznati drugi poraz v dveh dneh (63:68). Pri Helios Suns so priložnost za igro dobili vsi mladi košarkarji, najbolje pa jo je izkoristil Nejc Klavžar, ki je dosegel 8 točk.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“V drugem polčasu povratne tekme smo uspeli prikazati to, kar smo si za cilj zadali že pred začetkom četrtfinalnih obračunov proti Union Olimpiji, to sta povečana agresivnost in odločnost v vseh elementih igre. Upam, da nam bo drugi polčas iztočnica za nadaljnje delo. Po napornem ritmu nas čaka 10-dnevni premor do naslednje tekme in prepričan sem, da bodo igralci s tekmovanji nadaljevali veliko bolj sveži.”