Helios Suns so v tekmi 17. kola Lige NKBM na čelu z novim glavnim trenerjem Dejanom Čikićem visoko premagali škofjeloški LTH Castings (85:54). Znova sta se izkazala Simo Atanacković, ki je 24 točkam pristavil še 6 skokov, ter Marcel Jones, ki je zbral 19 točk in 8 skokov.

2Gorenjci so po prekinitvi pogodbe z obema Američanoma v svoje vrste zvabili nekdanjega igralca LTH Castingsa Roberta Abramovića, za katerega je bila tekma proti Helios Suns premierna v tej seznoni prve slovenske lige. Enako je veljalo za novega glavnega trenerja članske ekipe Helios Suns Dejana Čikića, ki je v tej vlogi na svoji prvi tekmi zabeležil prepričljivo zmago, kljub temu, da ni mogel računati na poškodovana nosilca igre Luko Vončina ter Coryja Remekuna.

Izenačenemu uvodu tekme je sledila serija 15:4 za Domžalčane, s katero so prišli do prvega višjega vodstva na tekmi (22:11). Pri Helios Suns je bil skozi celoten dvoboj, posebej pa v prvi četrtini, razpoložen Simo Atanacković, ki je dosegel 10 točk, pri tem pa bil 100% uspešen iz igre (3:3 za 2, 1:1 za 3). Tudi v drugem delu prvega polčasa je prednost gostov še naprej rasla, košarkarji LTH Castingsa pa enostavno niso mogli držati stika z aktualnimi državnimi prvaki. Tako je v četrti minuti druge četrtine Marcel Jones prednost povišal že na +18 (34:16), na polčas pa so Domžalčani odšli s 14 točkami prednosti (42:28). Pri Škofjeločanih se je razigral že omenjeni Abramović, ki je na koncu pristal pri 16 točkah in bil najboljši strelec gorenjskega moštva.

V drugem polčasu je Helios Suns zaigral še bolj prepričljivo in s serijo 18:0 (60:28) ter tako razblinil vse upe za preobrat Gorenjcev, ki so prvi točki dosegli šele v peti minuti tretje četrtine. Ob koncu le te so s serijo 12:3 gostitelji nekoliko znižali zaostanek na -23 (40:63), a je v zadnji četrtini, katera sicer ni odločala več o ničemer, Helios Suns odigral nepopustljivo in tekmo dobil z 31 točkami prednosti (85:54).

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Fantje, ki jim čestitam za zmago, so v Škofjo Loko prišli zelo motivirani in že na začetku, predvsem po zaslugi napadalnega skoka, naredili večjo prednost. Izkoristili smo premoč v raketi, zaradi česar so morali košarkarji LTH Castings zgostiti obrambo, mi pa smo tako prišli do odprtih metov z razdalje. Ta zmaga je zdaj za nami in že razmišljamo o naslednjih tekmah, saj nas čaka naporen ritem tekem v treh tekmovanjih.”