Po hudem boju so si košarkarji Helios Suns v 16. kolu Lige Nova KBM priborili novo zmago. S preobratom v zadnji četrtini (27:7) so na domačem igrišču Terme Olimia iz Podčetrtka ugnali s 67:59. Eden izmed junakov tekme je bil Marcel Jones, ki je 11 izmed svojih 23 točk dosegel ravno v zadnjih 10 minutah.

ekipa6
Domžalčani so tekmo začeli z vodstvom 7:2, a nato tekmece hitro spustili predse. Ti so po dveh zaporednih trojkah Jerneja Pešiča, s čimer je zaključil delni niz 9:0, povedli z 11:7, nato pa v vodstvu vztrajali skorajda celoten čas do sredine 35. minute tekme.

Podčetrtanom so to omogočili tudi domači košarkarji, ki so v skromni drugi četrtini (3:8) dosegli le dve točki iz igre. Prvi so se na začetku drugega polčasa oddaljili že na 11 točk naskoka (29:18), a so Domžalčani še pravočasno strnili svoje vrste in v 26. minuti izid poravnali na 33., za tem pa še na 36. točko.

Sledil je nov odgovor košarkarjev iz Podčetrtka, ki so s trojko izkušenega Nejca Strnada ob koncu 32. minute povedli s +13 (57:44). Zdelo se je, da se barka Helios Suns potaplja, a izbranci Jakše Vulića niso odnehali in pripravili izjemen preobrat. Z dobro obrambo in 15 zaporednimi doseženimi točkami so tri minute in pol pred koncem obračuna povedli z 59:57, po izenačenju na 59:59 pa je stvari v svoje roke prevzel že omenjeni Jones. Ta je dosegel naslednjih sedem zaporednih točk domžalske zasedbe za vodstvo s 66:59, v zadnji minuti pa so nato s soigralci prednost brez težav zadržali.

Jonesu so pri Helios Suns z 10 točkami sledili Jure Močnik, Tomaš Kyzlink in Simo Atanacković. Prvi je temu dodal 11, drugi pa pet podaj in devet skokov. Domžalsko zasedbo naslednji preizkus čaka prihodnjo soboto, ko bo na tekmi državnega prvenstva gostovala v Škofji Loki.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:
“Za nami je po pričakovanjih težka tekma. V prvem polčasu smo v napadu odigrali katastrofalno, v drugih 20 minutah pa to popravili. Medtem smo lahko s prikazano igro v obrambi zadovoljni skozi celoten obračun. Rad bi čestital našim igralcem, zelo sem ponosen na njih, ker niso odnehali niti ko smo bili že v izgubljenem položaju. Pokazali so svoj šampionski duh. Po drugi strani me žalosti, da smo se kot prvak spravili v takšen položaj. Ne glede na vse se bomo v nadaljnjem ritmu preizkusov skušali kar najbolj izkazati.”