Odigrali so namreč kar 15 dvobojev in prikazali srčno ter borbeno igro. Fantje U11 so pogumno zakorakali v to sezono ter kažejo velik napredek v vseh elementih igre. Med vsemi ekipami so v tem tednu največ točk doseglih kateti B, ki so presegli mejo 100 točk za zmago proti Parkljem.

U15-B

U11A, 2. KOLO

Nedelja, 22. januarja:

HELIOS SUNS A : UNION OLIMPIJA BELI 67:12 (28:7, 14:4, 7:1, 18:0)

Gostitelji so dobro začeli tekmo ter že na uvodu povedli z 11:5. V nadaljevanju dvoboja se je prednost, kljub slabši tretji četrtini, stalno večala. Fantje so pokazali, da znajo igrati kot ekipa ter so zasluženo zmagali.

HELIOS SUNS A : OKŠ SLOVAN BELI 60:20 (25:11, 11:0, 8:5, 16:4)

Tudi druga tekma se se je začela z izidom 11:5. Ekipa Slovana je pokazala malce več odpora, kot prejšnji tekemc, zato je bila tekma vsaj na začetku nekoliko bolj izenačena. Dobri drugi ter tretji četrtini je sledil strelsko slabši začetek zadnje, v kateri pa so z delnim izidom 11:2 v zadnjih minutah rezultat le obrnili v svojo korist.

U11B, 2. KOLO

KOMENDA : HELIOS SUNS B 25:52 (10:16, 9:10, 4:11, 2:15)

Fantje so v dvoboj vstopili z veliko energije. V obrambi so odigrali disciplinirano in vsak je poskrbel za svojega tekemca. V napadu so se vsi lepo vključevali v napadalne akcije, si podajali, prodirali in zadevali ter na koncu tudi zasluženo zmagali.

CALCIT BASKETBALL : HELIOS SUNS B 54:30 (16:13, 13:4, 13:8, 12:5)

Napeta prva četrtina je nakazovala zanimivo in napeto tekmo. Fantje so dobro začeli, a je koncentracija padla, vidna je bila tudi utrujenost, prav tako pa je bil tekmec starejši in posledično tudi boljši, zato je zasluženo slavil. Fantje in trener pa so lahko ponosni na borbo in trud, ki so ga prikazali.

U13A, 2. DEL, 2. KOLO

Sobota, 21. januarja:

PLAMA PUR ILIRSKA BISTRICA A : HELIOS SUNS A 17:72 (3:17, 4:24, 0:24, 10:7)

Na prvi tekmi so fantje U13 proti rahlo oslabljeni ekipi Ilirske Bistrice odigrali zares odlično. V obrambi so odigrali tako kot je treba – veliko so si pomagali ter dobro skakali, kar jim je omogočilo hitre protinapade in posledično veliko število lahkih košev. Prednost so iz minute v minuto povečevali in se zasluženo veselili nove zmage v ligi.

PARKLJI A : HELIOS SUNS A 42:57 (12:15, 7:13, 10:20, 13:9)

Na tekmi proti Parkljem pa ni šlo vse po načrtih. V prvi četrtini so si resda že priigrali prednost enajstih točk, vendar so po seriji izgubljenih žog dovolili nasprotniku, da se jim približa. V drugem polčasu, predvsem v tretji četrtini, pa so znova pokazali svoj pravi obraz in prednost je na hitro narasla na 18 točk. To je bilo dovolj, da so kljub malo slabši zadnji četrtini, tekmo mirno pripeljali do konca.

U13B, 2. DEL, 1. KOLO

HRASTNIK : HELIOS SUNS B 50:46 (11:7, 5:9, 26:15, 8:15)

Gostitelji so tekmo začeli suvereno, fantje U13B pa nikakor niso mogli zadeti, zato je v prvi četrtini do začetka zadnje minute semafor kazal že 11:0 za Hrastnik. Nato so se gostje končno zbudili in do konca četrtine zmanjšali zaostanek na vsega štiri točke (7:11). Dobra igra v drugi četrtini je botrovala temo, da je bil rezultat ob polčasu izenačen (16:16). Šele v drugem polčasu sta se obe moštvi zares razigrali. Sledila je strelsko izjemna tretja četrtina domačih, v kateri so dosegli kar 26 točk. V zadnji četrtini je Helios Suns ponovno stopil na plin, a je na koncu zmanjkalo časa in moral je priznati premoč Hrastniku.

HELIOS SUNS : MEDVODE 39:34 (11:10, 10:7, 14:10, 4:7)
Prva četrtina tekme, v kateri sta obe moštvi prikazali dobro igro, je bila zelo izenačena. V drugi četrtini so gostje do šeste minute imeli pobudo, a se je Helios Suns vrnil in ni dopustil tekmecu, da poviša prednost (17:21). Izenačenemu začetku drugega polčasa je sledil nalet gostov ki so uspeli pobegniti, domači pa niso do konca tekme mogli izničiti zaostanka.

U15A, 1. LIGA, 2. DEL, 10. KOLO

Sreda, 18. januarja:

VOJNIK 02 : HELIOS SUNS A 59:41 (21:5, 17:12, 11:14, 10:10)

U15A, 1. LIGA, 2. DEL, 12. KOLO

HELIOS SUNS A : UNION OLIMPIJA A 54:70 (17:17, 12:11, 8:16, 17:26)

Proti Unionu Olimpiji so fantje U15A prvič v sezoni odigrali v kompletni postavi. Prav zato je morda je bila ta tekma ena boljših v tej sezoni letos. Močni Olimpiji, prvim kandidatom za naslov prvaka v tej kategoriji, so se brez težav enakovredno upirali prve tri četrtine. Pet minut do konca tekme je Helios Suns zaostajal le za sedem točk, a je moči za preobrat zmanjkalo, tekmec je bil enostavno premočen. Vseeno gre fante pohvaliti za pristop, morda celo še najbolj tiste, ki ponavadi ne dobijo največ priložnosti, tokrat pa so jo povečini vsi zagrabili z obema rokama.

U15B, 2. LIGA,6. KOLO

Torek, 17. januarja:

HELIOS SUNS B : POSAVJE KRŠKO 41:63 (12:11, 9:24, 7:16, 13:12)
Tekmo so fantje U15B začeli zelo dobro in po prvi četrtini vodili s točko prednosti. Nato je sledil velik padec v kvaliteti igre. Namreč v drugi četrtini so naredili preveč napak v obrambi v napadu pa jim nikakor ni steklo. Gostje so si tako do polčasa priigrali že prednost 14 točk. V drugem polčasu so se nekajkrat približali pod 10 točk zasotanka, vendar jim preobrata ni uspelo narediti. Gostje so zasluženo zmagali.

U15B, 2. LIGA, 2. DEL, 8. KOLO

HELIOS SUNS B : KRKA B 67:62 (20:8, 10:7, 14:22, 23:25)

V že drugi tekmi tega tedna so si fantje U15B z dobro obrambo v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost. Dobro igro so prenesli tudi v drugo četrtino in prednost do polčasa še povišali. Na glavni odmor so odšli s prednostjo 15 točk. V drugem polčasu je sledil preobrat gostov,ki so se počasi in vztrajno približevali ter v zadnji četrtini, po seriji trojk – zadeli so jih namreč kar šest, – prišli le na štiri točke zaostanka. Sledila je napeta končnica, kjer so si zmago zagotovili z zadetimi prostimi meti, s čimer so dokazali da so zmožni zbrano odigrati v napetih končnicah ter, da so kos pritiskom.

U17A, 1. LIGA, 2. DEL, 9. KOLO

JANČE : HELIOS SUNS A 56:67 (12:11, 16:22, 17:11, 11:23)

Ekipa Janč sicer zaseda zadnje mesto na lestvici, a gre vseeno za zelo borbeno ekipo, ki ne popušča od prve do zadnje minute. Fantje U17A so rezultatsko ušli na 10 točk prednosti šele sredi zadnje četrtine, saj igra nasprotnik zelo hitro z nizko in gibljivo peterko. Čestitke fantom za zasluženo zmago.

U17B, 2. LIGA, 2. DEL, 9. KOLO

HELIOS SUNS B : PRAKLJI B 103:32 (18:2, 31:4, 26:7, 28:19)

Tekma med B ekipama Domžalčanov in Ljubljančanov, se je začela po željah domačinov, ki so z lahkimi koši hitro prišli do vodstva s 15 točkami. Prednost je skozi celotni dvoboj le še naraščala, fantje U17B pa so preseglih mejo stotih točk in zasluženo slavili zmago.

U19B, 2. LIGA, 2. DEL, 8. KOLO

HELIOS SUNS B : CALCIT BASKETBALL 67:72 (11:15, 27:17, 17:16, 12:24)

Prvi polčas je bil za košarkarje Helios Suns ugoden, saj so po odlično odigrani drugi četrtini vodili. Nato sta zbranost in energija padli in tekmec je dobil priložnost, da se je približal. Sledilo je izenačeno nadaljevanje tekme, katero pa je v izteku bolje odigral tekmec, ki je izkoristil neorganiziranost Helios Suns in v zaključku tekme zasluženo slavil.