Zadnje gostovanje košarkarjev Helios Suns v tej sezoni Lige prvakov se je končalo s 13. porazom. Domžalčani so se prve tri četrtine izvrstno kosali s turškimi tekmeci, v zadnjih 10 minutah pa nato dolgo časa niso našli poti do koša in Banvit je slavil zmago s 74:56.

bratecIzbranci Jakše Vulića so tekmo začeli nekoliko zadržano, kar so tekmeci izkoristili in s košem slovenskega reprezentanta Gašperja Vidmarja ob koncu šeste minute povedli za 10 točk (13:3). To je prve naposled le prebudilo. Začeli so slediti ritmu domače zasedbe ter počasi zniževati zaostanek. Po petih zaporednih točkah Aljaža Bratca je Helios v 15. minuti tako že vodil s 27:24, se nato dvakrat povzpel na +5 (25:30, 30:35), na glavni odmor pa odšel z dvema točkama naskoka (38:36).

Domžalska zasedba se je s favoriziranimi tekmeci uspešno kosala tudi skozi tretji del tekme, pri čemer jim je izdatno pomagal izjemen met izza polkroga. Ko je Brandyn Curry sredi 26. minute zadel svojo tretjo trojko (3:3 za tri) za vodstvo z 48:47 – po tri uspešne mete sta dodala tudi Bratec (3:3) in Tomaš Kyzlink (3:4) – je namreč Helios iz razdalje zadeval z dvotretjinsko uspešnostjo (10:15).

Za tem domžalski ostrostrelci niso več prihajali do ugodnih pozicij za met, Banvit je na igrišču prevzel pobudo in po edinem košu Emirja Gökalpa iz igre pred zadnjimi desetimi minutami vodil s 55:52. Vse upe Domžalčanov po morebitnem preobratu je pokopala neučinkovita igra v zadnji četrtini, saj slednji v njej kar dobrih sedem minut in pol niso dosegli točke. Po minuti odmora je strelski mrk prekinil Kyzlink, a so do tedaj Turki že ušli na +20 (72:52) in zmagovalec je bil odločen.

Pri Helios Suns je Curry prispeval 17 točk in šest podaj, 13 jih je dodal Kyzlink. Z 11 točkami jima je sledil Bratec, ki je tokrat dosegel več točk kot poprej skupaj na osmih tekmah omenjenega evropskega tekmovanja, na katerih je stopil na igrišče. V postavi ekipe je bil prvič po poškodbi tudi Tomaž Bolčina, ki tokrat še ni zaigral.

Naslednji preizkus domžalske košarkarje čaka to nedeljo v Kopru, kjer se bodo ob 18. uri na prvi tekmi četrtfinala Pokala Sixt Alpe Adria pomerili s Sixt Primorsko. Sezono v Ligi prvakov, v kateri so že pred tem obračunom izgubili možnosti za napredovanje, bodo sklenili v sredo, ko bodo ob 20. uri na domačem parketu gostili ČEZ Nymburk.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:
“Zelo sem zadovoljen s tistim, kar so naši fantje prikazali v prvih 30 minutah. V četrti četrtini je nato Banvit zaigral bolj agresivno v obrambi, mi pa proti takšni igri nismo našli rešitev. V zadnjem delu smo dosegli le štiri točke, kar nas je privedlo do poraza. Nekoliko mi je čudno, da smo proti tako agresivni obrambi tekmecev izvajali le štiri proste mete, slednji pa kar 27. To je precejšnja razlika. Ne glede na vse moram reči, da je turški klub zasluženo slavil zmago, ima boljšo ekipo, zasluži si čestitke.”